niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

5 największych zalet korzystania z Systemu Zastrzegania Kart

Kłódka jako symbol zastrzeżenia karty

System Zastrzegania Kart to rozwiązanie, które pozwala na szybkie zastrzeżenie karty płatniczej – nawet jeśli nie znasz numeru telefonu do swojego banku oraz nie masz akurat dostępu do internetu. Wystarczy, że zadzwonisz i zgłosisz swój problem. Dowiedz się, dlaczego to jedno z najbezpieczniejszych i najszybszych rozwiązań w sytuacji kradzieży karty bankomatowej.

Z tekstu dowiesz się:

  • kto stoi za bezpieczeństwem działania Systemu Zastrzegania Kart,
  • dlaczego nie musisz pamiętać numerów telefonu do wielu banków,
  • jak zastrzec kartę płatniczą w jedynie kilka minut,
  • czy System Zastrzegania Kart działa za granicą,
  • czy zastrzeganie karty za pomocą Systemu jest płatne.

Zgubiona karta bankomatowa to częsty problem, który nie musi zakończyć się kradzieżą pieniędzy – jeśli tylko będziesz działać odpowiednio szybko, z łatwością zapobiegniesz utracie oszczędności. Najlepsza reakcja to w tej sytuacji oczywiście zastrzeżenie karty, które przeprowadzisz na kilka sposobów. W tym artykule przeczytasz, dlaczego warto zrobić to za pośrednictwem Systemu Zastrzegania Kart Zastrzegam.pl.

1.     Zastrzeganie karty – bezpieczeństwo przede wszystkim

Pierwszą zasadą zastrzegania karty, niezależnie od wybranej metody, jest oczywiście bezpieczeństwo tego procesu. W przypadku Systemu Zastrzegania Kart nie musisz martwić się o to, kto stoi za jego działaniem i czy robi to w dobrej wierze. Założycielem oraz operatorem jest Związek Banków Polskich – samorządowa organizacja powołana do życia w styczniu 1991 roku. Członkostwo w ZBP obejmuje banki działające na obszarze Rzeczpospolitej Polskiej, utworzone i działające na podstawie prawa polskiego. Dużym zaangażowaniem w powstanie systemu wykazał się też Narodowy Bank Polski. Narzędzie jest więc tak samo bezpieczne i zaufane, jak jego twórcy.

2.     Zastrzeganie wszystkich kart płatniczych pod jednym numerem

Coraz więcej osób posiada kilka kart płatniczych z różnych banków. Jeśli też zaliczasz się do tej grupy, z pewnością wiesz, jak trudno jest zapamiętać numery na wszystkie infolinie… Oczywiście, jeśli masz dostęp do internetu, znalezienie kontaktu nie jest problemem – chociaż trwa dłużej niż telefon na jeden, prosty numer 828 828 828. Ale co, jeśli ktoś ukradnie Ci całą torebkę czy plecak ze wszystkimi kartami i komórką? Znacznie łatwiej będzie Ci przekonać obcą osobę do pożyczenia telefonu na czas krótkiej rozmowy niż do długiego przetrząsania stron internetowych banków. Pamiętaj, że podczas jednego połączenia możesz zastrzec jedną kartę – więc jeśli straciłeś ich więcej, musisz zadzwonić jeszcze raz.

3.     Szybkość zastrzegania kart

Skorzystanie z Systemu Zastrzegania Kart to tak naprawdę tylko chwila rozmowy, podczas której podasz nazwę swojego banku, a potem zostaniesz przekierowany bezpośrednio na jego infolinię. Po uzyskaniu połączenia podaj konsultantowi dane, o które Cię poprosi – są one niezbędne do weryfikacji Twojej tożsamości. I już! Od początku do końca cała operacja trwa zaledwie kilka minut.

4.     Zastrzeganie kart o każdej porze i w każdym miejscu

System Zastrzegania Kart działa każdego dnia, 24h/dobę – nie ma mowy o przerwach technicznych. Na infolinię z łatwością dodzwonisz się także za granicą. Wystarczy, że przed wybraniem numeru dodasz prefiks (+48).

5.     Zastrzeżenie karty bez opłat

Na koniec zostawiliśmy dla Ciebie jeszcze jedną dobrą wiadomość. Usługa zastrzegania karty opisywanym sposobem jest całkowicie bezpłatna. Jedyny koszt, który ponosisz, to koszt połączenia – zgodny z tabelą opłat Twojego operatora komunikacyjnego.

Jak widzisz, System Zastrzegania Kart posiada wiele zalet i jest świetnym uproszczeniem procesu zastrzegania karty. Zapamiętaj: (+48). 828 828 828 to numer, który może uratować Twoje oszczędności przed kradzieżą!