piątek, 1 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

ABC e-commerce: jak wybrać i wdrożyć system płatności?

Praca nad sklepem online składa się z wielu etapów. Należy zaprojektować cały serwis, wybrać odpowiedni „silnik”, zadbać o przejrzystą szatę graficzną. Podczas zakładania sklepu internetowego należy również wybrać idealnie dopasowany do potrzeb branży e-commerce system płatności. Najlepiej taki, którego wdrożenie nie stanowi wyzwania!

Ważne, by dać wybór

Klienci lubią mieć kilka opcji do wyboru. Nie chodzi tu tylko o asortyment w sklepie. Każdy ma swoje ulubione metody płatności, z których korzysta najczęściej. Zdarza się nawet, że gdy nie znajdzie preferowanej przez siebie metody w danym sklepie, rezygnuje z zakupu. Wybierając dostawcę warto sprawdzić, jak bogata jest jego oferta. Najbardziej popularną metodą opłat za zakupiony towar jest szybki przelew. Nazywa się go także pay-by-link. Dzięki niemu pieniądze sprawnie trafiają na konto sprzedawcy, co jednocześnie sprawia, że cała transakcja znacznie przyspiesza. Kolejną możliwością jest BLIK. To stosunkowo nowy sposób dokonywania płatności za produkty i usługi. Aby móc z niego skorzystać, należy pobrać z aplikacji bankowej specjalny kod, składający się z sześciu cyfr. Wpisuje się go w wyznaczonym miejscu na stronie sklepu. Następnie cały proces trzeba dodatkowo zatwierdzić w aplikacji mobilnej banku. Niektórzy klienci wybierają także płatność kartą płatniczą lub przelewem tradycyjnym, choć ten ostatni jest już rzadkością.

Wdrożenie systemów

Gdy kwestia wyboru systemu płatności jest zakończona, można przejść do jego wdrożenia. Cały proces jest dość prosty. Zazwyczaj wystarczy kilka chwil, by wszystko zaczęło działać. Wiele zależy oczywiście od oprogramowania strony WWW. Ogólnie rzecz ujmując, instalacji można dokonać w dwojaki sposób. Niektóre silniki sklepowe posiadają już gotowy moduł, który wystarczy uruchomić. Inne z kolei wymagają zainstalowania wtyczki. W przypadku korzystania z platformy SaaS wszystko jest jeszcze prostsze. Tak naprawdę wystarczy jedno kliknięcie i odpowiednia umowa, pozwalająca na zrealizowanie zleconych płatności.

Przede wszystkim bezpieczeństwo

Systemy płatności są dostarczane przez dostawców. Wybór odpowiedniego dostawcy ma kolosalne znacznie, ze względu na bezpieczeństwo serwisu oraz finalne koszty. Sprawdzona jednostka posiada odpowiednie certyfikaty, potwierdzające wszystkie zabezpieczenia. Jednym z pewnych dostawców jest Blue Media. Więcej na temat ich działania można przeczytać na stronie https://bluemedia.pl/oferta/platnosci/platnosci-online.