niedziela, 14 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

AlphaESS prezentuje nowe produkty i programy podczas targów Smart Energy Conference & Exhibition 2021

W dniach 12 i 13 maja br., podczas zorganizowanej w Australii konferencji i targów Smart Energy Conference & Exhibition, spółka AlphaESS zaprezentowała swoje najnowsze rozwiązania do zastosowań domowych i komercyjnych w dziedzinie magazynowania energii oraz program Alpha Installer Network (AIN).

Nowe produkty

Zaprezentowano i wprowadzono do sprzedaży najnowocześniejsze technologie. W najbliższych miesiącach pojawią się one w sprzedaży także w innych częściach świata. Wśród omawianych produktów znalazła się przenośna stacja zasilania, nowe kompleksowe rozwiązanie dla domu oraz hybrydowe rozwiązanie do zastosowań komercyjnych i przemysłowych (C&I) o mocy 30kW, odpowiadające na potrzeby rynkowe i wyznaczające kierunek przyszłego rozwoju.

Przenośna stacja zasilania (PPS) o mocy 1kW/1kWh, która może obsłużyć do 11 urządzeń jednocześnie, nadaje się do prac na zewnątrz oraz jako źródło energii dla rodzin. Urządzenie stanowi lifestylowy przełom i marzenie każdego poszukiwacza przygód.

Urządzenie 3kW SMILE-B3 PLUS zostało zaprojektowane specjalnie z myślą o modernizacji. Jest tanie w eksploatacji, bardzo łatwe w montażu i zapewnia możliwość rozbudowy. Dzięki konstrukcji bez licznika i wbudowanemu akumulatorowi o mocy 5kWh, spełnia wszystkie wymogi w zakresie modernizacji, pozwalając na rozbudowę do 30 kWh.

Premierę miał także akumulator o dużym napięciu i mocy 8.2kWh. Można go skonfigurować dla zastosowań jednofazowych (6kW) lub trójfazowych (10kW), zarówno w podłączeniu do sieci, jak i poza nią.

Urządzenie 30kW STORION-H30 wypełnia rynkową niszę i działa zarówno w ramach sieci, jak i w ciężkich warunkach poza nią. Trójfazowy falownik można skonfigurować dla zasilania 60kWp i obsługi nierównomiernego obciążenia. To tanie w eksploatacji rozwiązanie przeznaczone jest do zastosowań m.in. w gospodarstwach rolnych, z dala od sieci.

Więcej informacji pod adresem: https://www.alpha-ess.com/Web/Product.aspx

Kierunki i możliwości rozwoju

Podczas konferencji Smart Energy Conference dr Dong Lin, wiceprezes AlphaESS, wygłosił przemówienie poświęcone globalnym perspektywom w branży oraz prognozom rynkowym i cenowym („Global Industry Perspective: Market and Price Forecasts”). Zauważył, że głównym czynnikiem decydującym o kierunkach rozwoju branży magazynowania energii jest OKRES AMORTYZACJI, przewidując, że możliwy jest spadek cen o 15-20%, a wirtualne elektrownie (VPP) i współdzielone magazyny energii (ang. community battery) pozwolą na skrócenie okresu amortyzacji do poniżej 3 lat.

Sieć monterów

Uruchamiana jest sieć zaufanych monterów produktów Alpha, zapewniających wyjątkową obsługę klienta. Do przydzielania monterów do zleceń w zależności od obszaru obsługiwanego przez danego montera, jego oceny, doświadczenia i wielu innych parametrów wykorzystana zostanie technologia oparta na sztucznej inteligencji. Pozwoli to na znacznie sprawniejszy montaż i lepszą obsługę klienta.

AlphaESS

AlphaESS to wiodący integrator rozwiązań do magazynowania energii, posiadający na całym świecie ponad 10 podmiotów zależnych i ponad 60 tys. instalacji pracujących w ponad 60 krajach.

Źródło informacji: PR Newswire