poniedziałek, 15 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Antywirus dla małej firmy – sprawdź, dlaczego Ty też go potrzebujesz

marken antywirus

Choć te wirusy nie przenoszą się drogą kropelkową, nie można ich bagatelizować. Instalują złośliwe oprogramowania, kradną dane i potrafią wyczyścić dyski do cna. Nawet jeśli prowadzisz jednoosobową działalność i dojście do pracy zajmuje Ci tyle, ile przejście z łóżka do kanapy, potrzebujesz skutecznego programu antywirusowego. Brak zabezpieczenia może Cię słono kosztować!

Dlaczego każda firma potrzebuje antywirusa?

Prowadzenie firmy bez urządzenia elektronicznego i dostępu do sieci wydaje się dziś właściwie niemożliwe. Za pomocą komputera lub telefonu logujemy się do banków, dokonujemy płatności, realizujemy zamówienia i każdego dnia przetwarzamy gigantyczne ilości danych. Kradzież wrażliwych danych czy utrata firmowych dokumentów może doprowadzić do poważnych problemów natury prawnej, utraty klientów, a w konsekwencji nawet do upadku przedsiębiorstwa.

Obowiązkiem każdego pracodawcy jest ochrona danych pracowników oraz osób korzystających z usług firmy. Skuteczny program antywirusowy powinien natychmiast informować użytkownika o niebezpieczeństwie i błyskawicznie usuwać złośliwe oprogramowanie, zanim zdąży wprowadzić zmiany na urządzeniu. Jego zadaniem jest także stworzenie skutecznej zapory, która chroni przed cyberatakiem i kradzieżą danych.

Posiadanie antywirusa nie zwalnia z rozsądnego surfowania po sieci. Osoby postronne nie powinny mieć dostępu do firmowego komputera. Zabezpiecz swojego laptopa silnym hasłem (nie np. Adam1234), nawet jeśli pracujesz z domu. Nie otwieraj załączników od nieznanych nadawców, nie ściągaj plików z nieznanych stron i nie ignoruj ostrzeżeń wysyłanych przez program antywirusowy. Jeśli prowadzisz np. sklep internetowy i przetwarzasz dane klientów, zabezpiecz stronę certyfikatem SSL  (Secure Socket Layer). Zielona kłódka przy adresie witryny to ważna informacja dla użytkowników – dzięki temu mają pewność, że ich dane są szyfrowane i nie trafią w niepowołane ręce.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze programu antywirusowego?

Przedsiębiorcy mogą wybrać pakiet dopasowany do potrzeb: mikro, małego lub średniego przedsiębiorstwa. W czasach gdy całą firmą można zarządzać z poziomu smartfona czy tabletu, nie możesz zapomnieć o ochronie urządzeń mobilnych.

Nie musisz od razu wiązać się na dobre i na złe z jednym programem. Zanim zdecydujesz się na zakup, możesz skorzystać z wersji testowej. Pamiętaj, że aktualizacje działają jak przypominająca dawka szczepionki – jeśli ich nie zainstalujesz, Twoje urządzenie nie będzie w pełni chronione. Przy wyborze nie kieruj się wyłącznie ceną! Sprawdź, czy antywirus zapewnia m.in. ochronę przeglądarki, serwera i bankowości, skaner poczty w czasie rzeczywistym, skaner antywirusowy i firewall. Więcej informacji o najlepszych antywirusach dla Twojej firmy znajdziesz na stronie: https://marken.com.pl/produkty/antywirus-dla-firm/.