poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Atlantic, Pulsar, Edifice – który z zegarków męskich jest najlepszy?

Zegarek jest dla mężczyzny tym, czym biżuteria dla kobiet. Stanowi praktycznie nieodzowny element każdej świadomej stylizacji. Uwydatnia jej najważniejsze cechy i podkreśla niepowtarzalny charakter osoby noszącej. W zależności od preferowanego stylu, okoliczności i otoczenia – będziemy rozglądać się za innymi rozwiązaniami sztuki zegarmistrzowskiej. Konkurencja na rynku jest zaciekła. Nowoczesne rozwiązania przeplatają się z klasycznymi i odwrotnie. Jak w tym wszystkim odnaleźć swój styl?

Jaki zegarek męski będzie najlepszy? Na co zwracać uwagę?

Bez wątpienia podczas wyboru zegarka męskiego kluczowa jest funkcjonalność, wytrzymałość i niezawodność. Co jednak zrobić w sytuacji, gdy wybieramy pomiędzy produktami, które pod tymi względami absolutnie niczym się nie różnią? Warto się nad tym zastanowić, bowiem tak właśnie dzieje się w przypadku trzech marek zegarków Atlantic, Pulsar i Casio. Szukając idealnego dla siebie zegarka prędzej czy później i tak prawdopodobnie będziemy musieli wybrać spośród tych trzech marek. Warto uprzedzić fakty i zawczasu zastanowić się, która z nich najbardziej do nas przemawia. Jeśli chodzi o zegarki męskie, będziemy musieli przyjrzeć się przede wszystkim estetyce i temu, jak komponuje się ona z naszym stylem ubioru i codziennymi okolicznościami, w których się znajdujemy.

Zegarki Atlantic, czyli klasyka męskiej elegancji

Na pierwszy ogień eleganckie i prestiżowe zegarki Atlantic, czyli kwintesencja tradycyjnej konwencji estetycznej. Trzeba jednak przyznać, że mimo upływu lat ów konwencja nie postarzała się ani trochę. Do tej pory doskonale wyraża wyrazistość, siłę i bezkompromisowość. Cechy te od lat były eksponowane w modzie przez zegarki męskie – i tak zostało do teraz. Zegarki Atlantic to rozwiązanie dla mężczyzn, którzy preferują proste, zgrabne i wymowne rozwiązania estetyczne. Świetnie odnajdą się one w przestrzeni biurowej i podczas spotkań biznesowych. Pozwolą podkreślić nasz profesjonalizm, poważny stosunek do pracy i to, że „twardo stoimy na ziemi”. Te cechy przekładają się na większe zaufanie rozmówców, co z dużym prawdopodobieństwem zaowocuje osobistym sukcesem.

Między sportem a klasyką – męskie zegarki Pulsar

Mimo zakotwiczenia w klasycznych ramach, zegarki Pulsar wprowadzają swoją estetyką odrobinę nowoczesnej nonszalancji. Chodzi tutaj przede wszystkim o nowatorski projekt tarcz, który kolorami i rozmieszczeniem sub-tarcz przełamuje tradycyjną konwencję. Zegarek Pulsar na nadgarstku podkreśla naszą odwagę i otwartość, jednak mieszczącą się w ramach zdrowego rozsądku. Ta wyjątkowa estetyka nadaje nam wyrazistego charakteru, pokazuje, że potrafimy i wiemy znacznie więcej, niż po sobie pokazujemy. Podkreślamy jednocześnie, że ważne są dla nas konwencje i postępowanie zgodnie z zasadami. W związku z tym męskie zegarki marki Pulsar również doskonale odnajdą się w okolicznościach biznesowych. Równie dobrze możemy je jednak założyć na randkę, idąc na uczelnię czy przy okazji jakiejś imprezy.

Casio Edifice – nowoczesny akcent w klasycznej oprawie

Sama marka Casio znana jest przede wszystkim ze swojej kultowej serii sportowej G-SHOCK, a także bardzo popularnych zegarków Protrek. Dzisiaj jednak skupimy się na innym obliczu Casio. Mianowicie – chodzi tutaj o wyjątkową, elegancką serię, jaką są zegarki Edifice. Podobnie jak w dwóch poprzednich przypadkach – te czasomierze odwołują się do możliwie najbardziej klasycznej konwencji estetycznej. Odróżnia je natomiast to, w jaki sposób tę konwencję przełamują. Seria zegarków Edifice posiada wprawdzie oprawę klasyki, natomiast dzięki charakterystycznej duszy, którą obserwujemy w każdym produkcie Casio, sam design zegarka leży gdzieś na pograniczu wszystkich możliwych stylów. Trochę smart casualu, do tego business formal, wygląd sportowy i koncepcje codzienne – właśnie to jest równanie, które opisuje serię zegarków Edifice. Z pewnością docenią ją osoby odważne, które lubią niekonwencjonalne propozycje i oryginalne zabiegi estetyczne w ubiorze. 

Dopasuj zegarek to okazji

Ostatecznie – wybór konkretnego typu zegarka jest uwarunkowany naszym gustem i stylem. Warto jednak pamiętać, że nie każdy zegarek można założyć wszędzie. W przypadku szczególnie podniosłych okoliczności, wymagających najwyższego stopnia oficjalnego ubioru – przełamywanie konwencji sportowym zegarkiem nie będzie mile widziane. Właśnie dlatego szczególną uwagę warto zwrócić na okoliczności, w których będziemy nosić zegarek. Czasem mimo wszystko lepiej jest się dopasować do konwencji, niż na siłę ją przełamywać.