piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Bank Pekao stawia na nowoczesność i efektywność w Katowicach

Prowadzony przez Bank Pekao S.A. projekt Multi-Branch zakłada ulokowanie jednostek obsługujących klientów biznesowych oraz detalicznych i zespołów wsparcia w jednej przestrzeni biurowej. Piąta tego typu placówka ruszy w grudniu w Katowicach.

Niedługo eksperci z różnych jednostek Banku Pekao S.A. rozpoczną pracę w kompleksie biurowym Face2Face Business Campus, przy ulicy Żelaznej 2 w Katowicach. Utworzenie placówki jest częścią projektu Multi-Branch.

„Ten projekt to nie tylko otwarcie nowej placówki – to także nowe możliwości dla pracowników i klientów – mówił Leszek Skiba, prezes zarządu Banku Pekao S.A. – Każdy z nich będzie miał ten sam, najwyższy, komfort i warunki pracy, jak w warszawskiej centrali” – zapewnia.

Już wkrótce w Katowicach klienci bankowości korporacyjnej zostaną obsłużeni w nowoczesnej i funkcjonalnej przestrzeni. Trwają intensywne prace nad przygotowaniem placówki detalicznej, która zlokalizowana będzie na parterze budynku, a jej wnętrze zaaranżowane zostanie w najnowszym standardzie banku.

Face2Face Business Campus to nowoczesny biurowiec usytuowany na dawnych terenach huty „Baildon”. Kompleks jest bardzo dobrze skomunikowany z centrum miasta. W pobliżu znajdują się przystanki autobusowe i tramwajowe, a kilka metrów dalej wypożyczalnia rowerów miejskich. Obiekt uzyskał certyfikat BREEAM na poziomie Excellent, co potwierdza zastosowanie energooszczędnych systemów eksploatacji budynku i oznacza, że wdrożone rozwiązania są przyjazne dla człowieka i środowiska.

Wzorem dla projektu Multi-Branch była nowa siedziba centrali banku, przy ul. Żubra 1 w Warszawie. Pekao Tower jest dostosowany do indywidualnych potrzeb każdego pracownika i charakteryzuje się najwyższym standardem jakości w aranżacji powierzchni i wyposażenia. Projekt to odpowiedź na oczekiwania klientów oraz pracowników. Ulokowanie jednostek w jednej przestrzeni biurowej ma poprawić jakość i dostępność usług, jak również stworzyć lepsze warunki pracy.

W ramach projektu Multi-Branch w pięciu miastach (w Gdańsku, Katowicach, Krakowie, Lublinie i Łodzi) zostaną otwarte nowoczesne placówki Banku Pekao. W planach są otwarcia takich ośrodków banku także w innych miastach.

„Budynki, w których zostaną ulokowane jednostki pozwolą dostarczyć najlepszej jakości usługi oraz zbudować trwałe relacje z klientami każdego sektora bankowości. Jestem pewien, że nowoczesna, proekologiczna i przyjazna przestrzeń poprawi komfort pracy, jak również będzie motywacją do dalszego rozwoju” – podsumowuje Leszek Skiba.

Źródło informacji: PAP MediaRoom