poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Bioceltix S.A. debiutuje na Głównym Rynku GPW

W poniedziałek 5 września po zaledwie dziewięciu miesiącach obecności na rynku NewConnect wrocławska firma Bioceltix S.A. przeniosła się na Główny Rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Warto wspomnieć, że współwłaściciel spółki jest absolwentem drugiej edycji Akademii GPW Growth.

Wśród inwestorów giełdowych sukcesywnie rośnie zainteresowanie biotechnologią. Nic dziwnego, bo potencjał i dynamiczny rozwój tej branży przekłada się na wymierne zyski finansowe. To również szansa pomocy w przełomowych odkryciach medycznych, które mogą zrewolucjonizować leczenie poważnych chorób u ludzi oraz zwierząt.

Debiutująca dziś na Głównym Rynku GPW firma Bioceltix S.A. jest spółką z branży biotechnologicznej. Jako pierwsza polska firma o profilu weterynaryjnym zajmuje się rozwojem i wprowadzaniem do obiegu leków biologicznych opartych na komórkach macierzystych. Dysponuje nowoczesnym zapleczem badawczo-produkcyjnym.

Bioceltix S.A pracuje obecnie nad trzema produktami medycznymi: do leczenia zmian zwyrodnieniowych stawów u psów, leczenia atopowego zapalenia skóry u psów oraz leczenia zapalenia stawów u koni. Do 2024 roku spółka zamierza złożyć wnioski do Europejskiej Agencji Leków o dopuszczenie preparatów do sprzedaży.

„Bezpośrednio po debiucie na rynku NewConnect przypominaliśmy naszym inwestorom o tym, że jest to tylko faza przejściowa, a naszym głównym celem pozostaje rynek regulowany. Dzisiejszy debiut to dla nas nobilitacja, ogromna szansa, ale również wielka odpowiedzialność” – przekonywał Łukasz Bzdzion, prezes zarządu Bioceltix S.A.

Łukasz Bzdzion jest absolwentem drugiej edycji Akademii GPW Growth, jednej z inicjatyw strategicznych #GPW2022, wieloletniego planu rozwoju i funkcjonowania Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Prezes zarządu Bioceltix S.A. podkreślał kluczowe znaczenie wiedzy o strategiach i narzędziach zdobytej w trakcie programu.

Głównym celem Akademii GPW Growth jest teoretyczne i praktyczne przygotowanie przedsiębiorców i menedżerów do osiągania biznesowych sukcesów. Motywem przewodnim Akademii jest wartość, która płynie m.in. z osobistego potencjału lidera, kapitału ludzkiego, innowacji, zarządzania zmianą oraz dobrze zbudowanych relacji biznesowych.

„Bioceltix S.A. swoją giełdową przygodę rozpoczęła w 2021 roku debiutem na rynku NewConnect. Działając na tym rynku stopniowo dojrzewała i stała się gotowa do wejścia na Rynek Główny, z czego oczywiście bardzo się cieszymy” – powiedziała Monika Gorgoń, członek zarządu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.

Bioceltix S.A. jest 11. spółką z sektora biotechnologii debiutującą na Głównym Rynku Giełdy Papierów Wartościowych. Wartość firmy ustalona na bazie średniego kursu akcji z rynku NewConnect z ostatnich 3 miesięcy wynosi 120 mln zł. Na parkiecie GPW obecnych jest już łącznie 420 spółek – 375 krajowych oraz 45 zagranicznych.

Źródło informacji: PAP MediaRoom