piątek, 1 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Borys: rynek pracy po wrześniu jest stabilny

Paweł Borys

Rynek pracy po wrześniu jest stabilny, ale w najbliższych miesiącach jest ryzyko redukcji zatrudnienia wywołane drugą falą pandemii – ocenił w piątek na Twitterze prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys.

“Tymczasem rynek pracy stabilny po wrześniu. W najbliższych miesiącach sezonowy wzrost plus ryzyko redukcji zatrudnienia wywołane 2 falą pandemii. Ponownie głównym celem programów osłonowych dla branż objętych restrykcjami powinna być ochrona zatrudnienia” – napisał szef PFR.

Główny Urząd Statystyczny (GUS) poinformował w piątek, że stopa bezrobocia we wrześniu 2020 r. nie zmieniła się w stosunku do sierpnia i wyniosła 6,1 proc.

Jak poinformował GUS, liczba bezrobotnych zarejestrowanych w urzędach pracy wyniosła we wrześniu 1.023,7 tys. wobec 1.028,0 tys. osób w sierpniu.

Wcześniej Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej informowało, że według szacunków resortu stopa bezrobocia we wrześniu wyniosła 6,1 proc. pozostając na tym samym poziomie przez cztery ostatnie miesiące. (PAP)

autor: Łukasz Pawłowski

pif/mmu/