niedziela, 16 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

BTC Forum – grupy dyskusyjne poświęcone kryptowalutom

Popularność kryptowalut wśród inwestorów, ale także hobbystów zajmujących się światem wirtualnych pieniędzy, stale rośnie. Najpopularniejszym z nich wciąż pozostaje Bitcoin. Potrzeba coraz większej i stale aktualizowanej bazy informacji dotyczących tej kryptowaluty, jej kursów, notowań i prognoz ekonomicznych sprawia, że w sieci coraz częściej możemy trafić na profesjonalne i te bardziej amatorskie fora, na których fachowcy, entuzjaści i użytkownicy planujący wejść w świat BTC dzielą się ze sobą wspomnianymi newsami, ale również doświadczeń w zakresie inwestowania w wirtualne waluty. Nie inaczej jest w naszym kraju, gdzie tego rodzaju grupy dyskusyjne stale się rozwijają. Jakie informacje możemy znaleźć na Bitcoin forum i w jaki sposób wykorzystać je, jeżeli planujemy inwestowanie w BTC?

  • Gdzie szukać informacji i newsów ze świata kryptowalut?
  • Czym jest Bitcoin?
  • Jak mogę sprawdzić aktualny kurs Bitcoina oraz jego prognozy?
  • Jak dołączyć do Bitcoin forum?

Gdzie szukać informacji i newsów ze świata kryptowalut?

Popularyzacja kryptowalut, a przede wszystkim – ich dotarcie na bardziej powszechny rynek ekonomiczny, w naturalny sposób wpłynęły na rozwinięcie się grup dyskusyjnych o tematyce wirtualnych walut, gdzie doświadczeni inwestorzy oraz entuzjaści tematu mogą dzielić się zdobytą dotychczas wiedzą z laikami i osobami, które chciałyby rozpocząć swoją przygodę z inwestowaniem w kryptowaluty. Na tego rodzaju forach dyskusyjnych znajdziemy odpowiedzi na najistotniejsze pytania dotyczące tego rodzaju zagadnień, informacje o aktualnych kursach, prognozy notowań, a także praktyczne wskazówki, jak zacząć przygodę z Bitcoinem. 

Czym jest Bitcoin?

To najpopularniejsza obecnie kryptowaluta, a zgodnie z definicją – elektroniczny system gotówkowy peer-to-peer. Wprowadzono ją w roku 2009 przez osobę o pseudonimie Satoshi Nakamoto, choć nie ustają spekulację, że była to raczej grupa osób, które ów pseudonim przybrały. Bitcoin na tle tradycyjnych walut wyróżnia niezależność od względem emitenta centralnego, a więc instytucji mającej prawo do emisji pieniędzy. Obecnie BTC pozostaje powszechnie respektowanym środkiem płatniczym, w który możemy z powodzeniem inwestować.

Jak mogę sprawdzić aktualny kurs Bitcoina oraz jego prognozy?

Aktualny kurs kryptowaluty BTC możemy sprawdzić w sieci, jednak o prognozach dotyczących jego spadków i wzrostów poczytamy właśnie na specjalistycznych forach, gdzie doświadczeni inwestorzy wymieniają się informacjami, niekiedy wdając się w spekulacje. Na forach dla początkujących i średnio-zaawansowanych również znajdziemy podobne newsy, a dodatkowo – zyskamy możliwość otrzymywania sygnałów tradingowych. Czaty na takich stronach są często moderowane przez użytkowników zawodowo zajmujących się handlem kryptowalutami. Na tego rodzaju forach możemy także zarobić na zakupie lub sprzedaży kryptowaluty. Obecnie w polskiej sieci działa kilka godnych uwagi grup gromadzących zawodowych inwestorów oraz hobbystów. Najłatwiej znaleźć je w social mediach – na Facebooku czy Telegramie. Lista aktywnych forów znajduje się pod tym linkiem – odkryjbitcoin.pl/bitcoin-forum.

Jak dołączyć do Bitcoin forum?

Co trzeba zrobić, aby stać się członkiem forum, zyskując dostęp do najświeższych informacji ze świata kryptowalut, a także możliwość dyskusji z doświadczonymi inwestorami i zarabiania na zakupie oraz sprzedaży BTC? Oczywiście istnieją fora, gdzie dostęp dla początkujących użytkowników jest ograniczony, a do „wejścia” niezbędne okazuje się spełnienie określonych warunków. Jednak w większości przypadków wystarczy standardowa rejestracja, bez konieczności podawania imienia i nazwiska. Korzystanie z nicku, który nadamy swojemu kontu, zwiększa także nasze bezpieczeństwo.