niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Bubble tea – jak wykonać ją w domowych zaciszu?

Nie każdy wie, że oryginalnie wyglądający napar popularnie zwany bubble tea pochodzi z Tajwanu.

Obecna od kilku lat na polskim rynku gastronomicznym herbata nadal cieszy się popularnością. Warto wiedzieć, że tego typu napar z łatwością można zrobić również w domu. Dowiedz się jak.

1. Ciesz się bubble tea codziennie w domowym zaciszu

2. Co warto kupić, aby przygotować domowe bubble tea?

Ciesz się bubble tea codziennie w domowym zaciszu

Bubble tea cieszy się popularnością w krajach położonych na niemal wszystkich kontynentach, w Europie, Ameryce, Australii.

Moda na bąbelkową herbatę kilka lat temu przyszła kilka lat temu również do Polski.

Obecnie oryginalnie wyglądający napar na stałe zagościł w lokalach gastronomicznych. Warto wiedzieć, że tego typu herbatę można z łatwością zrobić również w domu. Wystarczy parę akcesoriów i składników, aby rozpocząć swoją przygodę z przygotowywaniem herbaty bąbelkowej.

Warto wiedzieć, że mimo że oryginalny napar pochodzi z Tajwanu i składa się z naparu z liści herbaty z dodatkiem mleka oraz tapioki. Nie jest to jednak jedyna możliwość. Bubble tea powstać może w wielu wariantach smakowych. Wystarczy dodać do herbacianej bazy popping bob, lody, soki i syropy owocowe, żelki, miód, galaretki, czekolada, kakao, imbir czy wanilia, aby stworzyć napar, który sprosta wymaganiom nawet wymagających smakoszom.

Napój bubble tea można dowolnie modyfikować i dopasować do swoich indywidualnych preferencji.

Co warto kupić, aby przygotować domowe bubble tea?

Podstawą bubble tea są liście herbaty oraz kulki tapioki. Oprócz tego warto zaopatrzyć się w popping boba, funkcjonującym również pod nazwą kawior molekularny. To kulki z jadalną otoczką wypełnioną owocowym sokiem. Kawior bubble tea jest dostępnych w różnych smakowych wersjach i może stanowić dodatek albo alternatywę do tapioki.

Doskonale sprawdzą się również do dekoracji lodów czy innego typu deserów.

Kolejny składnik, który urozmaicić może smak bubble tea to syropy smakowe, najczęściej w wielu wersjach.

Do wykonania domowej bubble tea niezbędne są również odpowiednie akcesoria. Podstawą jest wysoka, rozszerzająca się ku górze szklanka, a także słomki. Warto podkreślić, że do herbaty bąbelkowej nie nadają się zwykłe słomki. Lepiej zaopatrzyć się w modele o większej średnicy, w których zmieści się tapioka czy popping boba. Dobrze sprawdzają się słomki metalowe, szklane lub papierowe, które są komfortowe w użyciu, a przy tym wielorazowe i ekologiczne.

Zakup odpowiednich składników oraz akcesoriów pozwala na wykonanie wiele różnych rodzajów naparów.