piątek, 1 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Buduj kondycję w Szczyrku

Lubisz rower i wyzwania? Miejskie szlaki przestały Ci już wystarczać i chętnie sprawdziłbyś się w nieco trudniejszych warunkach? Nie zastanawiaj się więc dłużej, Szczyrk i fantastyczne trasy rowerowe czekają na Ciebie. To będzie przygoda, której długo nie zapomnisz, a kto wie, może od teraz Szczyrk będziesz odwiedzać każdego roku? Sprawdź więc, jakie trasy rowerowe masz do wyboru.

Kiedy warto wybrać się na rower do Szczyrku?

Właściwie sezon rowerowy w Szczyrku można uznać za otwarty, gdy tylko śnieg zaczyna topnieć. Trzeba jednak być świadomym pogody w górach oraz warunków, jakie czekają na Ciebie zwłaszcza na leśnych drogach czy trudniejszych podjazdach na szczyty. Zdecydowanie nie pożałujesz, jeśli na rower do Szczyrku wybierzesz się między majem a październikiem. Choć warto pamiętać, że jeśli zainteresowały Cię trasy rowerowe na Klimczok, czy Skrzyczne, to w wyższych partiach i w październiku może już spaść pierwszy śnieg.

Dużo osób na rower wybiera się w letnie miesiące. To również jest dobry pomysł, bo leśne trakty są suche i odpowiednio utwardzone. Zdradliwe mogą być jedynie wysokie temperatury, zwłaszcza na stromych i trudnych podjazdach, dlatego w takich dniach planuj wycieczki albo wczesnym rankiem albo późniejszym popołudniem.

Trasy dla ambitnych w Szczyrku

W Szczyrku każdy znajdzie coś dla siebie. Lokalna wypożyczalnia rowerów Trip2Bike zapewni Ci właściwy sprzęt również z elektrycznym napędem, a jeśli boisz się podjazdów na szczyty górskie, to znajdziesz łatwiejsze trasy np. nad Jezioro Żywieckie albo jadąc deptakiem wzdłuż Żylicy.

Dla tych, którzy nie boją się wyzwań, a łagodniejsze podjazdy mają wręcz perfekcyjnie opanowane, czekają trudniejsze trasy rowerowe. Jedna z nich prowadzi np. z Magury przez Szyndzielnię aż na Klimczok. Tam będzie się dziać, zwłaszcza na stromych podjazdach. Adrenalina sięgnie zenitu też na trasie prowadzącej z Białego Krzyża przez Baranią Górę i Schronisko Przysłop. Szczególnie podjazd na Baranią Górę zweryfikuje Twoje umiejętności i kondycję. Trasa liczy 27 km i zdecydowanie jest kapitalnym pomysłem dla zaawansowanych rowerzystów.

Jeśli boisz się, że Twój góral nie podoła takim wyzwaniom, to wypożyczalnia rowerów Trip2Bike ma dla Ciebie też e-bike. W takiej wypożyczalni możesz też liczyć na dobre podpowiedzi, zwłaszcza jeśli chcesz zobaczyć atrakcje turystyczne w Szczyrku i to właśnie wokół nich miałaby przebiegać Twoja trasa.

Znasz już Enduro Trials w Bielsku-Białej?

Każdy, kto lubi wyzwania na dwóch kółkach, powinien poznać też kompleks jednokierunkowych tras rowerach, znajdujący się między Kozią Góra a Szyndzielnią. Dziś Enduro Trials w Bielsku-Białej uznawany jest za jedno z ciekawszych miejsc i to w całej Europie. Ścieżki rowerowe jednokierunkowe odznaczają się różnym poziomem trudności, dzięki czemu można zacząć od łatwiejszych odcinków, a skończyć na tych bardziej zaawansowanych z naturalnymi przeszkodami. Rower możesz wypożyczyć, a w pobliżu znajdziesz kilka fajnych miejsc, gdzie odpoczniesz i zjesz coś dobrego. Będąc w okolicy, nie można pominąć więc i tego punktu.

Dlaczego warto wypożyczyć rower?

W Szczyrku bez dwóch zdań zmęczysz się i sprawdzisz własne siły. Tutaj w naturalnych warunkach, gdzie kamienie czy korzenie drzew wpisane są w infrastrukturę tras, musisz mieć też solidnego partnera, na którym zdobędziesz niejeden szczyt. Jeśli w Twoim garażu stoi sprawdzony góral, to z pewnością stworzycie zgrany duet, ale bierz pod uwagę, że góry to wielkie wyzwanie. Dlatego zerknij też na ofertę wypożyczalni rowerów, bo być może tam znajdziesz sprzęt, na którym zapewnisz sobie jeszcze lepszą frajdę i wyższy poziom emocji. To także dobra okazja, by poznać się z e-bikiem. W Szczyrku, nawet w bardzo ekstremalnych warunkach sprawdzisz, czy taki rower jest właśnie dla Ciebie.

Szukasz więcej rowerowych inspiracji? Sprawdź na https://www.trip2bike.pl/