niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Casio wprowadza nowe zegarki EDIFICE, w których zastosowano włókno węglowe 6K, opracowane we współpracy z zespołem Scuderia AlphaTauri

Zegarki dostępne będą w kolorze ciemnoniebieskim z akcentami fluorescencyjnymi.

TOKIO, 24 sierpnia 2021 r. /PRNewswire/ — Spółka Casio Computer Co., Ltd. ogłosiła dzisiaj rozszerzenie oferty wysokiej klasy chronografów EDIFICE, które wpisują się w koncepcję marki wyrażającej się w haśle „Prędkość i inteligencja”. W modelach EQB-1200AT, EFS-S580AT i EFR-571AT zastosowano tarcze wykonane z włókna węglowego 6K. Jest to już trzeci zestaw modeli opracowanych we współpracy z zespołem Formuły 1 (Formula OneTM) Scuderia AlphaTauri.

* Materiał utkany z filamentów, z których każdy zawiera 6 tys. włókien węglowych.

Scuderia AlphaTauri to zespół wyścigowy, w skład którego wchodzi wielu młodych i utalentowanych kierowców. Najnowocześniejsze technologie, z jakich korzysta Scuderia AlphaTauri, oraz jego zamiłowanie do prędkości sprawiają, że doskonale wpisuje się on w koncepcję marki EDIFICE. Casio jest oficjalnym partnerem zespołu od 2016 r., gdy jeszcze nosił nazwę Scuderia Toro Rosso.

Nowe zegarki EQB-1200AT, EFS-S580AT i EFR-571AT posiadają sprawdzoną tarczę z włókna węglowego 6K, będącą efektem wcześniejszej współpracy z Scuderia AlphaTauri. Zegarki bazują na technologii Formuły 1, w ich konstrukcji zastosowano bowiem te same wytrzymałe włókna węglowe, które wykorzystano w spoilerach i podłogach samochodów wyścigowych. Barwa ciemnoniebieska nadaje zegarkom ogólny ton, natomiast fluorescencyjna żółć – kolor odzieży roboczej noszonej przez mechaników zespołu po wyścigach – podkreśla kluczowe elementy takie jak obwódka tarczy, sekundnik, wskazówka czy przycisk stopera, zapewniając dobrą widoczność potrzebną do bezpiecznej pracy na padoku i w boksach.

Wszystkie trzy modele są wodoodporne do głębokości 100 metrów. W modelach EQB-1200AT i EFS-S580AT zastosowano szkło wykonane z bardzo wytrzymałego kryształu szafirowego, który zapewnia spokój nawet w najbardziej wymagających warunkach. EQB-1200AT dodatkowo wyposażony jest w funkcje Mobile Link, które automatycznie dostosowują ustawienia po sparowaniu ze smartfonem za pomocą specjalnej aplikacji, zapewniając precyzyjna kontrolę nad czasem ekipie technicznej, której praca musi być zaplanowana co do minuty. W aplikacji z łatwością można wybrać ustawienia czasu dla ponad 300 miast, co stanowi idealne rozwiązanie dla zespołu podróżującego po całym świecie.

Źródło: CASIO COMPUTER CO., LTD

Źródło informacji: PR Newswire