poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Clemens – innowacyjna internetowa platforma handlowa typu curated marketplace

Clemens www.clemens.pl to innowacyjna internetowa platforma handlowa typu curated marketplace dedykowana dla rynku sztuki i antyków, a także dla sektora przedmiotów kolekcjonerskich, designu, biżuterii i dóbr luksusowych. Clemens skupia starannie wyselekcjonowane, najlepsze w Polsce galerie sztuki, salony sztuki, domy aukcyjne, antykwariaty, salony numizmatyczne, salony jubilerskie, ekskluzywne butiki oraz wyspecjalizowanych dealerów i sklepy.

Każda nowo dodana oferta sprzedaży jest weryfikowana.  W ramach serwisu Clemens dostępne są następujące formaty sprzedaży: aukcje na żywo, aukcje holenderskie online, sprzedaż ze stałą ceną z możliwością negocjowania cen oraz Private Sales. Clemens współpracuje tylko z wyselekcjonowanymi sprzedawcami, którzy spełniają określone przez nas standardy jakościowe i dają rękojmię prawidłowego przebiegu transakcji sprzedaży. Każda nowo dodana oferta jest weryfikowana przez pracownika Clemens lub zewnętrznego eksperta (tzw. moderatora), który posiada stosowaną wiedzę i doświadczenie w danej dziedzinie.

Platforma Clemens wspomaga obsługę transakcji sprzedaży i zapewnia dostęp do bezpiecznych usług płatniczych. Za wysyłkę towarów odpowiedzialni są sprzedawcy. W serwisie dostępnych jest wiele innowacyjnych rozwiązań wspomagających sprzedaż takich jak np. autorski system aukcji holenderskich oraz szerokie wykorzystanie sztucznej inteligencji Obsługa serwisu możliwa jest również za pomocą aplikacji mobilnych na systemy iOS i Android. Platforma zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa m. in. dlatego, że wszystkie przedmioty dodawane przez sprzedawców są automatycznie weryfikowane w bazach danych prowadzonych przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego tj. w Katalogu Strat Wojennych oraz w Krajowym Wykazie Zabytków Skradzionych lub Wywiezionych za Granicę Niezgodnie z Prawem. Aplikacje mobilne można pobrać ze strony: https://clemens.pl/aplikacje-mobilne