poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Cyfrowi nomadzi zmienią rynek pracy?

Osobom, które nie mogą się doczekać zaciągnięcia kredytu hipotecznego na 30 lat i znalezienia stałej pracy stacjonarnej, trudno jest czasami uwierzyć w to, że ktoś inny może mieć całkowicie inne plany na życie. Chodzi oczywiście o cyfrowych nomadów, którzy stawiają na mobilny i elastyczny tryb życia. Dzięki pracy zdalnej mogą zarabiać z dowolnego miejsca na świecie, co przekłada się na możliwość przebywania praktycznie w dowolnym miejscu, o ile tylko jest tam dostęp do internetu.

  1. Dlaczego warto dołączyć do cyfrowych nomadów?
  2. Czy każdy może zostać cyfrowym nomadą?
  3. Gdzie szukać informacji na temat pracy zdalnej, mobilnej turystyki i technologii?

Wystarczy zapoznać się z kilkoma publikacjami na temat tego, w jaki sposób żyją cyfrowi nomadzi, aby można było zacząć marzyć o tym, aby samemu prowadzić taki styl życia. Nie jest to jednak łatwe, szczególnie że w celu zostania cyfrowym nomadą trzeba nie tylko lubić podróże, ale też znaleźć odpowiednią pracę, która pozwoli wyjechać na przykład do Stanów Zjednoczonych. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, od czego powinien zacząć każdy cyfrowy nomada, koniecznie zapoznaj się z dalszą częścią artykułu.

Dlaczego warto dołączyć do cyfrowych nomadów?

Podstawowa definicja tego, kim są cyfrowi nomadzi, wskazuje przede wszystkim na osoby, które mogą podróżować po całym świecie, ponieważ wykonują pracę zdalną. Tym samym dobrze przemyślany i zaplanowany cyfrowy nomadyzm wiąże się z licznymi korzyściami. Przykładem może być sytuacja, w której ktoś prowadzi własny biznes online i dzięki temu nie musi spędzać zimowych miesięcy w Polsce. Wówczas turystyka mobilna pozwoli mu prowadzić biznes z dowolnego miejsca na świecie.

Czy każdy może zostać cyfrowym nomadą?

Czy każdy może zostać cyfrowym nomadą? I tak, i nie. Nie każdy może sobie pozwolić na to, aby wyjechać do innego kraju ze względu na koszty życia. Sprawę może dodatkowo skomplikować taki rodzaj wykonywanej pracy, który eliminuje możliwość wykonywania jej zdalnie. Na szczęście zawsze można pomyśleć o zmianach, a nowa praca zdalna może poprawić sytuację finansową do tego stopnia, że będzie można w końcu zacząć podróżować.Już teraz zobacz artykuły o podobnej tematyce na blogu popularnego inwestora specjalizującego się w branży turystycznej.

Gdzie szukać informacji na temat pracy zdalnej, mobilnej turystyki i technologii?

Każdy, kogo interesują zagadnienia związane z turystyką mobilną i cyfrowymi nomadami powinien zacząć od lektury bloga, który prowadzi Maciej Straus. Jest to najlepsze źródło wartościowych artykułów, a dodatkowo można tu znaleźć wiele licznych inspiracji.