środa, 21 lutegoCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czego potrzebuje Twoja firma aby zaistnieć w sieci?

Każdy właściciel firmy powinien dbać o jej nieustanny rozwój, poszerzanie zasięgów oraz budowanie relacji z klientami. Obecnie zdecydowana większość czynności związanych z prowadzeniem działalności ukierunkowana jest na internet. Aby skutecznie zaistnieć z firmą w sieci, należy zadbać o odpowiednią promocję. W tym celu zastosować można różne praktyczne narzędzia, bez których trudno efektywnie wykorzystać potencjał marki w internecie.

Własna strona internetowa

Podstawowym zasobem sieciowym każdej firmy powinna być strona internetowa. Jej posiadanie stanowi obecnie standard, którego oczekuje większość klientów poszukujących informacji o towarach i usługach. Własna strona internetowa jest wizytówką firmy, pozwalającą odbiorcom znaleźć niezbędne informacje oraz zapoznać się z profilem działalności danej marki. Posiadane witryny firmowej stanowi dobrą okazję do podniesienia wiarygodności, a także umożliwia skuteczną reklamę przedsiębiorstwa. Obecność firmy w sieci zwiększa poziom zaufania, zwłaszcza jeżeli na stronie regularnie zamieszczane są nowe treści. W ten sposób zbudować można bliższą więź z dotychczasowymi klientami, dzięki czemu ponownie skorzystają z oferty i nawiążą dłuższą współpracę. Strona internetowa przyciąga też nowych, potencjalnych konsumentów.

Szybki i wydajny hosting

Hosting jest jedną z podstawowych usług, dzięki którym firma może zaistnieć w internecie. Za jej pośrednictwem uzyskać można bowiem dostęp do zasobów serwera, na którym umieszczona zostanie firmowa strona www. Nawet tani hosting pozwala na wygodne zarządzanie i obsługę przez specjalny panel. Najbardziej podstawową jego formą jest udostępnienie przestrzeni, na której umieszczać można dane. Profesjonalny hosting dla firm oferuje firma Host1, która proponuje wiele zróżnicowanych pakietów. Do zaistnienia w sieci bardzo dobrze nadaje się hosting VPS, czyli wirtualny serwer prywatny. Posiada on liczne zalety serwera dedykowanego, a jednocześnie nie występują w nim ograniczenia typowe dla serwerów współdzielonych. Wybierając hosting stron firmowych, warto zwrócić uwagę na pojemność i przepustowość łącza oraz inne parametry.

Profil na Facebooku

Facebook wciąż pozostaje najpopularniejszym serwisem społecznościowym – zarówno w Polsce, jak i na świecie. Platforma ta służy użytkownikom nie tylko do kontaktów i rozrywki, ale również korzystania z usług różnych firm. Profil na Facebooku jest doskonałym narzędziem informacyjnym, edukacyjnym oraz reklamowym, dlatego promowanie prowadzonej działalności za jego pośrednictwem sprzyja popularyzacji marki w sieci. Przekłada się nie tylko bezpośrednio na sprzedaż produktów czy usług, ale również wzrost renomy marki. Rekomendacje i opinie zamieszczane przez użytkowników są bardzo ważnym źródłem zaufania, dlatego odgrywają istotną rolę w prowadzonych działaniach marketingowych. Na Facebooku utworzyć można oficjalne podstrony firm, czyli tzw. fanpage. Największe marki gromadzą w ten sposób miliony fanów, jednak z obecności w mediach społecznościowych korzyści czerpią również małe i średnie przedsiębiorstwa. Na Facebooku zamieścić można dane kontaktowe, informacje o godzinach otwarcia firmy, mapę dojazdu czy newsy o aktualnych promocjach.

Kampanie Google Ads

Google to najpopularniejsza wyszukiwarka internetowa na świecie, dlatego obecność firmy w wynikach wyszukiwania jest kluczowa dla zaistnienia w sieci. Poza umożliwiającymi to działaniami SEO, istnieje też opcja skorzystania z płatnych kampanii reklamowych. Za pomocą Google Ads można dotrzeć do użytkowników, którzy aktualnie poszukują konkretnych produktów lub usług. Reklamy wyświetlają się w najbardziej wyeksponowanych miejscach w wynikach wyszukiwania, a także na stronach partnerów i reklamodawców. Kampanie Google Ads pozwalają na docieranie do nowych klientów, a także zachęcają wcześniejszych konsumentów do ponownego odwiedzenia strony firmowej. Obejmują one różne formaty reklamowe, włącznie z komunikatami tekstowymi w przeglądarce, banerami graficznymi w sieci reklamowej czy klipami wideo na YouTube. W ramach kampanii tworzyć można reklamy, które będą się wyświetlać wyłącznie u ściśle ustalonej grupy docelowej.