niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czy firmy pożyczkowe sprawdzają bazy dłużników?

Jeszcze do niedawna firmy pożyczkowe kojarzyły się z ofertami wysokooprocentowanych pożyczek dla osób w trudnej sytuacji finansowej. Jednak w ostatnim czasie sytuacja bardzo się zmieniła. Czy nadal można dostać pożyczkę, będąc dłużnikiem?

Pożyczki przez Internet na raty to dobry sposób na szybki zastrzyk gotówki. Warto jednak wiedzieć, że w ostatnich kilku latach rynek pożyczkowy uległ transformacji. Obecnie oprocentowanie w firmach parabankowych jest znacznie niższe, ponieważ firmy pożyczkowe przykładają coraz większą wagę do bezpieczeństwa swoich transakcji. Oznacza to, że wiele z nich weryfikuje, czy ktoś jest dłużnikiem.

Czym jest pożyczka bez BIK? Czy to pożyczka dla zadłużonych?

Zacznijmy od wyjaśnienia podstaw. „Pożyczka bez BIK” a „pożyczka dla zadłużonych” to dwie różne sprawy. W BIK-u znajduje się analiza Twojej historii kredytowej wyrażona w punktach. Nie ma w nim informacji o długach telekomunikacyjnych, czynszach, mandatach etc. BIK zbiera informacje wyłącznie o nieterminowo spłacanych pożyczkach.

Co innego Krajowy Rejestr Dłużników. W KRD przechowywane są informacje o wszystkich zadłużeniach. Podobnie działa inny rejestr, BIG InfoMonitor. Do tych rejestrów można trafić, mając nawet niewielkie opóźnienie w spłatach relatywnie niedużych kwot – w tym czynszów, opłat za prąd i telefon, a nawet pożyczek prywatnych.

Dlatego jeśli jesteś osobą zadłużoną i potrzebujesz pożyczki, szukaj takiej firmy, która nie weryfikuje pożyczkobiorców w rejestrach dłużników.

Jak znaleźć szybko pożyczkę przez Internet na raty, będąc dłużnikiem?

Zdarzyło Ci się, że Twój wniosek o pożyczkę został odrzucony? Ach, gdyby tak można było w kilka minut przeanalizować wszystkie oferty i wiedzieć, gdzie mam szansę na pożyczkę…

To realne. Istnieje coś takiego jak ranking pożyczek ratalnych, który między innymi zbiera informacje o wymaganiach firm pożyczkowych. Możesz tam łatwo znaleźć szczegóły każdej dostępnej na rynku oferty, w tym to, czy firma sprawdza wnioskodawców w rejestrze dłużników. Możesz też wyszukać pożyczki bez BIK – nadal są popularne – a także dowiedzieć się, jak firma zweryfikuje, czy jesteś w stanie spłacić pożyczkę.

Co więcej, porównywarka pożyczek ratalnych pozwoli Ci wybrać najlepsze pożyczki online spośród dostępnych. Poda Ci bowiem realne koszty każdej pożyczki wyrażone zarówno w RRSO, jak i w kwocie w złotówkach. W ten sposób wybierzesz najtańszą ofertę.

Jeśli więc masz problem ze znalezieniem pożyczki dla siebie, gorąco polecam Ci porównywarki pożyczek ratalnych oraz rankingi produktowe.