czwartek, 25 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czy hale namiotowe sprawdzają się w przemyśle?

Powszechnie wiadomo, że hale namiotowe to rozwiązania, które są wykorzystywane na wiele sposobów i w wielu branżach. Czy sprawdzają się jednak w przemyśle? Jakie warunki muszą spełnić? Odpowiedzi na te i inne pytania znajdują się w niniejszym artykule?

Czy hale namiotowe sprawdzają się w przemyśle?

Jedną z podstawowych zalet hal namiotowych jest funkcjonalność oraz różnorodność, która oznacza, że tego typu konstrukcje mogą powstawać z różnego rodzaju materiałów. W efekcie w ich wnętrzu można zapewnić warunki odpowiadające przechowywaniu różnego rodzaju towarów, czy pozwalające na pracę ludzi. Dzięki temu hala namiotowa może być wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu zarówno jako magazyn, jak i powierzchnia produkcyjna wyposażona w specjalistyczne maszyny i urządzenia. Co więcej, jest to zdecydowanie najtańszy sposób na uzyskanie dodatkowej powierzchni produkcyjnej, w związku z czym wielu przedsiębiorców decyduje się na wybudowanie hali namiotowej. Jej zaletą jest również łatwy montaż i demontaż, dzięki czemu może być użytkowana sezonowo, a warto zdawać sobie sprawę z faktu, że w wielu gałęziach przemysłu (np. przetwórstwie warzyw, czy owoców) dodatkowa powierzchnia jest potrzebna wyłącznie przez kilka miesięcy.

Jakie warunki musi spełnić hala namiotowa wykorzystywana w przemyśle?

Istotną kwestią wykorzystywania hal namiotowych w przemyśle są parametry, jakie musi posiadać tego typu konstrukcja. Oczywiście wiele w tym przypadku zależy od konkretnej gałęzi przemysłu oraz przeznaczenia hali (magazynowa, czy produkcyjna), ponieważ w sytuacji, gdy będzie się w niej odbywała produkcja wymagana odpowiednia wytrzymałość konstrukcji. Musi ona bowiem umożliwiać wyposażenie hali w różnego rodzaju maszyny na czele z suwnicami, czy wciągarkami, które powodują duże obciążenia. Przykładem są hale namiotowe produkowane przez KONPLAN, które spełniają również wszelkie wymagania przeciwpożarowe.

Podsumowując należy stwierdzić, że dodatkowa hala namiotowa to doskonałe rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które potrzebują szybko zwiększyć przestrzeń magazynową, czy produkcyjną. Jest ono korzystne zarówno ze względu na szybkość budowy, jak i atrakcyjną cenę.