niedziela, 16 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czy kelner powinien mieć muchę lub krawat?

Obecnie krawaty i muchy nie są często spotykanym elementem garderoby. Kelnerzy nie noszą tych akcesoriów, ponieważ mogą one uciskać szyję i krępować ruchy. W niektórych przypadkach muchy i krawaty mogą jednak przynieść wiele korzyści dla lokalu. W jakich sytuacjach kelnerzy powinni nosić te ozdobniki? Jak duże znaczenie ma wybór odpowiedniego dodatku? Dowiedz się, czy krawaty i muchy powinny być obowiązkowym elementem garderoby kelnera.

Jak krawaty i muchy wpływają na wizerunek lokalu?

Małe akcesoria, będące kolorystycznym akcentem ubrania kelnera, mogą świadczyć o nietuzinkowym stylu restauracji lub kawiarni. Idealnie uzupełniają wystrój lokalu i dodają prestiżu pracownikom. Odpowiednio dobrane akcesoria mogą więc stanowić wyjątkowo elegancki dodatek. Na rynku można znaleźć wiele much i krawatów o niestandardowych krojach i kolorach. Wystarczy chwilę poszukać, a z pewnością trafi się na idealny dodatek.

W ofercie firmy TEDMAR dostępna jest cała gama ciekawych i profesjonalnych ozdobników pod szyję. Przeznaczone są one głównie dla kelnerów, ale sprawdzą się także jako dodatki do uniformów barmanów i hostess. Pracownicy zajmujący się zarządzaniem i organizacją również znajdą coś dla siebie.

Krawaty dla kelnerów – jak powinny wyglądać?

Krój i kolor krawata muszą być oczywiście odpowiednio dobrane do wystroju lokalu i atmosfery, jaka w nim panuje. Jeśli jest to elegancka restauracja, to najlepszym wyborem będą jednolite, gładkie akcesoria. Nie wyróżniają się, a jednocześnie dodają szyku kelnerom i innym pracownikom. Natomiast w przypadku kawiarni z przyjaznym podejściem do klienta warto postawić na krawaty o niestandardowych kolorach. Ciekawą opcją są wzorzyste dodatki, które mogą stanowić stylowy akcent.

Duże znaczenie ma też odpowiedni sposób wiązania krawata. Najczęściej stosowany jest węzeł zwykły, ponieważ jest bardzo prosty i pasuje do większości stylizacji. Idealnie komponuje się zarówno z kamizelkami, jak i samymi koszulami.

Muchy wzorzyste i klasyczne – jakie wybrać?

Muszka przez wiele lat była dodatkiem do odzieży zarezerwowanym dla elit i wyższych sfer. Obecnie nie jest już jednak traktowana jako wyjątkowo formalny element stylizacji. Coraz częściej wykorzystuje się ją w luźnych, nieoficjalnych ubiorach. Muchy popularne są przede wszystkim w modnych kawiarniach i barach. Korzystają z nich zarówno kelnerzy, jak i barmani.

Muszka musi być oczywiście dobrze zawiązana. Zakładanie tego dodatku uchodzi za nieco trudniejsze i wymaga wprawy. Efekt jest jednak bardzo satysfakcjonujący. Mucha prezentuje się wyjątkowo dobrze w połączeniu z koszulą i szelkami.

Krawaty i muchy kelnerskie – na co zwrócić uwagę?

Odzież kelnerska musi być dostosowana do warunków panujących w restauracjach i kawiarniach. Dlatego dodatki przeznaczone dla pracowników gastronomii powinny być wykonane z tkanin wykazujących dużą odporność na zabrudzenia i uszkodzenia mechaniczne. Istotne jest też to, aby dobrać odpowiedni krój i kolor krawata lub muchy. Ubiór kelnera musi przecież prezentować się dobrze we wnętrzu lokali.

Decyzja dotycząca dodatków do odzieży gastronomicznej może wydawać się błaha, ale tak naprawdę ma ogromne znaczenie. Stylowy krawat lub modna mucha wpływają bardzo pozytywnie na wizerunek lokalu. Dlatego wybór powinien być zawsze dobrze przemyślany.