niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czy można wziąć pożyczke bez dochodów?

Gdy chcemy wziąć zwyczajną pożyczkę w banku, wymagane jest doświadczenie o dochodach, które poświadcza o naszym źródle dochodu i tym, że otrzymujemy regularne wynagrodzenie. By otrzymać kredyt wymagane jest okazanie zewnętrznego dokumentu, który potwierdza uzyskanie dochodu. Jednak co zrobić w sytuacji, gdy nie mamy dochodów?

Banki a instytucje pozabankowe

W bankach sytuacja wygląda jasno. Należy przynieść odpowiednie dokumenty, które potwierdzają otrzymywanie dochodu, czasami wystarczy zaświadczenie od pracodawcy lub instytucji, z której pobieramy świadczenia, kiedy indziej nie obędzie się bez wyciągów z konta, na których będą ukazana przelewy przychodzące w formie wynagrodzenia.

Inaczej postępują instytucje poza bankowe. Przeważnie udzielają one pożyczek krótko- i długoterminowych, ale nie wymagają przy tym tych wszystkich dokumentów i zaświadczeń. Wystarczy dowód osobisty, a czasami tylko może być wymagane oświadczenie o uzyskiwanych dochodach, wydatkach i zobowiązaniach finansowych. Jest to znacznie wygodniejsze i prostsze rozwiązanie, dzięki któremu formalności są zmniejszone do minimum, a do tego taki kredyt jest udzielany osobom bez dochodu lub tym, którzy pracują na umowę zlecenie i umowę o dzieło.

Kto może skorzystać z pożyczki bez zaświadczeń?

Ta oferta jest skierowana do osób, które potrzebują natychmiastowego wsparcia finansowego. Przede wszystkim są to:

 • Osoby pracuje w tzw. szarej strefie
 • Bezrobotni (często utrzymujący się na świadczeniach socjalnych)
 • Studenci, emeryci, renciści i inne osoby, które utrzymują się z innych źródeł niż praca
 • Osoby zatrudnione na umowach cywilnoprawnych

Jak wygląda weryfikacja?

Weryfikacja jest stałym elementem wniosku i chroni zarówno firmę, jak i klienta. Czasami bowiem zdarza się, że ktoś podszywa się po inną osobę i w jej imieniu zaciąga kredyt. Weryfikacja ma na celu ukrócać takie praktyki i nie doprowadzać do takich sytuacji.

Firmy przeważnie wymagają uzupełnienie umowy o niezbędne dane (np. numer seryjny dowodu osobistego, PESEL), czasem o skan dowodu. A następnie jest przeprowadzana weryfikacja na różne sposoby:

 • Rozmowa telefoniczna – konsultant sprawdza poprawność danych lub prosi o podanie jeszcze innych
 • Przelew bankowy – wykonany z konta osobistego, przeważnie na kwotę 0,1 lub 1 zł (zostaje potem zwrócone razem z pożyczką)
 • Instantor – automatyzowana usługa, która wykorzystuje zaawansowane technologie szyfrujące, które zapewniają bezpieczeństwo, a także weryfikują wnioskodawcę.

O czym pamiętać przed wzięciem pożyczki?

Pożyczki pozabankowe bez dochodu są w pełni bezpieczne, pod warunkiem, że pamiętamy o kilku zasadach:

 • Korzystajmy z usług jedynie sprawdzonych firm i parabanków
 • Sprawdzajmy opinie na ich temat
 • Uwzględniajmy swoje możliwości finansowe
 • Sprawdzajmy, czy spłata świadczenie nie jest poza naszymi możliwościami.

Dzięki temu jeszcze bardziej zadbamy o swoje bezpieczeństwo podczas dokonywania transakcji.

Więcej informacji znajdziesz na: https://poradynacodzien.pl/pozyczka-chwilowka-bez-dochodow/