niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czy Twój sklep powinien przenieść się do Internetu?

Mamy coraz cięższe czasy dla sklepów stacjonarnych. Nie pomaga pandemia i coraz częstsze lockdowny. Uczciwe biznesy upadają z powodu zwykłego pecha i niesprzyjających okoliczności. Nie musimy jednak biernie przyglądać się spadkowi naszych zysków. Możemy zrobić to, co robi większość konkurencji – przenieść się do Internetu. Nie wiesz jak to zrobić? Wystarczy jedynie zaufać firmie, która zrobi to dla Ciebie od podstaw.

Liczne zalety posiadania sklepu internetowego 

Największą zaletą, którą wymieniają nowi sprzedawcy internetowi jest zyskany czas. Prowadzenie sklepu stacjonarnego to bardzo czasochłonne zajęcie. Staranna ekspozycja towarów, wieczne sprzątanie i rozmawianie z klientami kosztują setki dodatkowych minut. Więcej czasu oznacza więcej obsłużonych, nowych kupujących. W momencie, gdy sprzedawca założy swój sklep przez przykładowo https://www.designcart.pl/ – nie musi się już martwić o niedostatek klientów. To już nie tylko lokalni i stali bywalcy. Sprzedaż rozrasta się na cały kraj, a nawet zagranicę. 

Czy przerzucając się do Internetu można stracić stałych klientów?

Wielu osobom pasuje rutyna związana z obsługiwaniem zaufanych kupujących. Boją się, że gdy przejdą na sprzedaż on-line stracą całą linię zaufania, na którą pracowali tyle lat. Nic bardziej mylnego. Stali nabywcy to zazwyczaj klienci nowocześni. Zapytaj ich czy odpowiada im nowa forma sprzedaży – zazwyczaj będą uradowani, że dostaną zaufane produkty prosto pod swoje drzwi. Ponadto możesz sprzedawać wszystko przez 24 godziny przez 7 dni w tygodniu. Klienci mogą dostać to co chcieli kiedykolwiek tylko będą mieli ochotę. 

Istnieje jednak inna opcja: jeśli kupujący unikają nowych technologii, a Tobie wciąż na nich zależy – możesz połączyć dwie formy prowadzenia sklepu naraz. Jest całe mnóstwo sklepów, którzy założyli witryny (link) a potem prowadzili jednocześnie sprzedaż stacjonarną. Większe przychody uzyskane w ten sposób można spożytkować na nowych pracowników, co nie oznacza dodatkowych godzin pracy, ale jedynie zwiększone zyski. 

Jak działają firmy tworzące sklepy internetowe? 

Istnieje mnóstwo zaufanych firm tworzących od postaw nasz wymarzony, wirtualny sklep. Tworzę one layouty i silniki sklepowe dostosowane do indywidualnych potrzeb sprzedających. Wszystkie realizacje wspieraną są technologią responsywną. Firmy zadbają o odpowiednią ekspozycję towarów, które można szybko przeglądać dzięki szybkim silniku Opencart. Jeżeli te terminy są dla Ciebie nowe – nie szkodzi. Wszystkiego można dowiedzieć się pytając tworzących. 

Jak może wyglądać Twój nowy sklep? Warto odwiedzić ten link gdzie prezentowane są wybrane szablony sklepów. Korzystanie z tak doświadczonych firm, mających na koncie tyle działających sklepów – to niemal gwarancja sukcesu. A przynajmniej nie zaszkodzi spróbować. Zamiast martwić się o swój wiecznie zamknięty sklep, warto trochę zadziałać. Jesteś przecież pewien jakości swoich produktów – warto dać im szansę pokazania się w świecie.