środa, 10 sierpniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czy warto kupować mieszkanie, które jest dopiero w budowie?

Kupowanie mieszkania, którego jeszcze nie ma? Brzmi ryzykownie, ale na rynku pierwotnym właśnie takie oferty spotyka się bardzo często. Czy warto zdecydować się na taką transakcję? Jakie korzyści ma z tego nabywca nieruchomości?

Niższa cena

Sprzedaż mieszkań często rusza w momencie, gdy dopiero rozpoczyna się ich budowa. To typowe dla dużych miast jak Kraków, gdzie deweloperzy przeprowadzają wiele inwestycji. Nowe mieszkania na Bronowicach można dzięki temu nabyć po atrakcyjnych stawkach – im późniejszy etap, tym cena lokalu wyższa.

Większy wybór

Kolejny plus takiego rozwiązania to wybór lokalu, który w największym stopniu spełnia nasze oczekiwania. Jeśli interesuje nas nowe mieszkanie w Bronowicach w Krakowie o określonym układzie pomieszczeń, metrażu, nasłonecznieniu czy położenia w bloku, to właśnie na pierwszych etapach jest szansa, że trafi się w dziesiątkę. Gdy sprzedaż trwa długo, najlepsze lokale zwykle znalazły już swoich nabywców. Wprawdzie mieszkania w Bronowicach budowane są według jednego standardu, ale liczą się detale, jak ładniejszy widok z okna czy korzystniejsze ułożenie względem stron świata. 

Lokal tylko na papierze

Mieszkanie gotowe można od razu obejrzeć, wejść do niego, zaplanować rozmieszczenie sprzętów. Kiedy jednak lokal jest tylko na papierze, trudniej sobie wyobrazić siebie w takim miejscu. To jednak nie jest dzisiaj wielkim problemem. Jak wygląda nowe mieszkanie w Bronowicach w Krakowie, można dokładnie obejrzeć dzięki wizualizacji 3D, deweloper może też zaprosić do lokalu pokazowego.

Co z bezpieczeństwem?

A co jeśli deweloper zbankrutuje? Dzisiaj na szczęście nabywcy mieszkań są lepiej chronieni, a deweloper dostaje całość pieniędzy dopiero wtedy, gdy mieszkania w Bronowicach będą ukończone. Druga rzecz, dewelopera zawsze można sprawdzić przed podpisaniem umowy – jaką cieszy się opinią, czy banki chętnie z nim współpracują, jak zakończyły się poprzednie inwestycje. Taki research da pewność, że mieszkanie w Bronowicach w Krakowie będzie wybudowane zgodnie z zawartą umową.

Więcej na https://www.ekopark.pl/aktualnosci/nowe-mieszkania-bronowice-krakow/