niedziela, 14 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Czy wybór programu do faktur ma znaczenie?

Program do faktur to jedno z tych narzędzi, które ułatwia prowadzenie firmy bez względu na jej wielkość. Trudno więc zrozumieć osoby, które nie zwracają uwagi na to, czy wykorzystywane oprogramowanie do wystawiania faktur ma przyjazny interfejs i oferuje dostęp do wszystkich niezbędnych funkcji. Można do nich zaliczyć między innymi automatyczne kontrolowanie danych kontrahenta, wystawianie faktur cyklicznych oraz obsługę dokumentów kosztowych. Na szczęście nigdy nie jest za późno na to, aby w końcu przejść na prosty w obsłudze program.

  1. Co musi mieć dobry program do faktur?
  2. Jak uniknąć błędów podczas wystawiania faktur?
  3. Jaki program umożliwia wystawianie faktur i księgowanie dokumentów kosztowych?
  4. Porównanie popularnych wersji oprogramowania dla przedsiębiorców

Zanim jednak zaczniesz szukać nowego programu do faktur VAT, koniecznie zapoznaj się z naszymi wskazówkami. Dzięki temu unikniesz nietrafionego wyboru i będziesz mógł łatwo przygotowywać faktury cykliczne, korzystać z faktur online, a przede wszystkim ograniczyć do minimum działania, jakie pracownicy muszą wykonać przy wystawianiu faktur. Dobra informacja jest taka, że nowoczesny program można wbrew pozorom kupić za niewielkie pieniądze.

Co musi mieć dobry program do faktur?

Nie ma większego znaczenia, czy faktury VAT wystawiane są w większych ilościach, czy też firma sporadycznie generuje tego typu dokumenty. Bez względu na to, jaki wybierze się pakiet przedsiębiorcy, faktura VAT zawsze będzie wystawiana szybko i bez problemów. Do tego dochodzi ułatwione wysyłanie faktur, co wymaga tak naprawdę jednego kliknięcia. Oprócz uproszczonego wystawiania dokumentów nowoczesne oprogramowanie może współpracować z zewnętrznymi systemami księgowymi. Do tego dochodzi błyskawiczne generowanie plików JPK, wystawianie paragonów fiskalnych i możliwość podpięcia konta bankowego, co ułatwi śledzenie transakcji. 

Jak uniknąć błędów podczas wystawiania faktur?

Jeżeli zainwestujesz w nowoczesny program do fakturowania, nie będzie musiał martwić się o to, że dokumenty zostaną nieprawidłowo wystawione. Popularny program do faktur to tak naprawdę kompleksowe narzędzie, które z jednej strony pozwoli wystawić fakturę, a z drugiej pozwala na integrację z popularnymi platformami sprzedażowymi. W celu ułatwienia potencjalnym klientom wyboru idealnego narzędzia wspomniane rozwiązanie zostało udostępnione w wersji testowej, z której może skorzystać każdy zainteresowany. Ten bezpłatny program działa przez 31 dni od zainstalowania i może być używany na komputerach z systemem Windows niezależnie od wersji. 

Jaki program umożliwia wystawianie faktur i księgowanie dokumentów kosztowych?

W sprzedaży można znaleźć wiele programów do faktur, jednak bardzo często ich użytkownicy skarżą się na wolne działanie, co bywa bardzo irytujące i zwyczajnie spowalnia codzienną pracę. Do tego nie każdy producent oprogramowania dostarcza użytkownikom aktualizacje, a te są niezbędne, aby wystawiane dokumenty miały prawidłowe stawki VAT. Lepiej więc unikać korzystania z niesprawdzonych programów, można mieć przez to więcej problemów niż korzyści.

Nie warto również przepłacać za tego typu oprogramowanie, bo chociaż jest ono niezbędne do prowadzenia firmy, to wcale nie trzeba wydawać tysięcy złotych na program do fakturowania, aby można było cieszyć się niezawodnością, komfortem użytkowania i wysokim poziomem bezpieczeństwa. 

Porównanie popularnych wersji oprogramowania dla przedsiębiorców

Zanim skorzystasz z oferty niezawodnego programu dostępnego w atrakcyjnej cenie, musisz jeszcze zdecydować się na jedną z trzech dostępnych wersji. W razie wątpliwości zawsze można skorzystać z pomocy sprzedawcy. Najważniejsze informacje o różnicach występujących pomiędzy wersjami znajdziesz również w dalszej części artykułu. Warto zauważyć, że różnica pomiędzy najprostszym programem a najbardziej rozbudowanym narzędziem wynosi zaledwie 100 PLN. W porównaniu z podobnymi programami konkurencyjnych firm jest to naprawdę świetna cena. Każdy użytkownik programu może liczyć na regularne aktualizacje, co przekłada się na stały dostęp do niezawodnego narzędzia dla firm. Obecnie w ofercie dostawcy oprogramowania dla biznesu dostępne są trzy warianty:

  • najpopularniejsza wersja START, która jest idealna dla małych firm i początkujących przedsiębiorców,
  • rozbudowana wersja STANDARD, która daje dostęp do wszystkich opcji znanych z podstawowej edycji programu oraz wielu nowych funkcji. Przykładem są faktury abonamentowe, możliwość korzystania z seryjnego wydruku dokumentów, ułatwione adresowanie kopert i listów, obsługa kilku podmiotów w obrębie jednego programu czy nawet statystyki z czytelnymi wykresami 3D.
  • wersja PRO, która zapewnia dostęp do magazynu, kilometrówki, CRM, integracji z Allegro, a do tego współpracuje z takimi platformami ecommerce jak PrestaShop czy WooCommerce.

Szczegółowe omówienie dostępnych wariantów można znaleźć na stronie twórców programu, gdzie dostępna jest również wspomniana wersja demonstracyjna. Przed jej pobraniem użytkownik może wybrać, który wariant go interesuje.