środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Daktela świadczy usługi call/contact center już od ponad 16 lat

Stosowanie chatbotów czy voicebotów, które automatyzują i przyspieszają komunikację z klientem oraz zwiększają ogólny komfort obsługi klienta to obecnie standard w mniejszych firmach i startupowych e-sklepach.

Jednak nieustannie ewoluuje tak sama komunikacja, jak również sposób, w jaki odbywa się kontakt między firmą a klientem. „Widać to wyraźnie w rozwoju samych contact center. Głównym kanałem komunikacji 15 lat temu były przede wszystkim rozmowy telefoniczne, mniejsza część komunikacji odbywała się za pośrednictwem poczty elektronicznej, dziś coraz więcej klientów zwraca się do firm za pośrednictwem czatu internetowego, czy też komunikuje się za pośrednictwem SMS lub sieci społecznościowej” – mówi Richard Baar, założyciel i dyrektor generalny firmy Daktela.

Daktela stała się szerzej znana, zwłaszcza wiosną 2020 roku, kiedy aktywnie uczestniczyła w walce z Covid-19. Brała udział w tworzeniu call center i oprogramowania komunikacyjnego znanego jako „Smart Quarantine”, które stopniowo obejmowało wszystkie stacje higieny w Czechach oraz dziesiątki firm zewnętrznych, które nadal pomagają w śledzeniu zarażonych osób.

„W Polsce Daktela zyskała dużą popularność, zwłaszcza pośród średnich i większych e-sklepów. Na przykład sklepy internetowe, który oferują tysiące różnych produktów sprzedawanych z poziomu swojej strony, ale również przy pomocy platform sprzedażowych takich jak Allegro, korzysta z systemu komunikacji Daktela“ – dodaje Łukasz Korecki odpowiedzialny za sprzedaż usług Daktela w Polsce.

Dziś jednak Daktela jest bardzo aktywna również za granicą. Na trudnej drodze do pozycji środkowoeuropejskiego lidera na rynku contact center dla Dakteli bardzo ważny był rok 2018, kiedy to założyciele firmy zdecydowali się na globalną ekspansję, która trwa bardzo dynamicznie do dziś.

„Wspólnie ze współzałożycielem Dakteli, Davidem Hájekiem, odbyliśmy kilka europejskich podróży i uczestniczyliśmy w różnych zagranicznych wystawach związanych z contact center i zrozumieliśmy, że Daktela jest nie tylko unikalna w Czechach, ale także że nie ma wielu konkurencyjnych rozwiązań, gdzie byłyby wszystkie kanały w jednej aplikacji. Rozważyliśmy nasze plany ekspansji i w 2021 r. mamy oddziały w Wielkiej Brytanii, Polsce, Dubaju, na Filipinach, a teraz także na Węgrzech. Wierzymy, że to pierwszy krok na drodze do uczynienia Dakteli numerem jeden w Europie Środkowo-Wschodniej i ważnym graczem na rynkach zachodnich w ciągu kilku lat” – dodaje Richard Baar.

Generalnie można powiedzieć, że prawidłowo funkcjonująca komunikacja z klientem to dziś jeden z podstawowych elementów budulcowych każdej dobrze prosperującej firmy. „Dziś możliwe jest utrzymanie tejże komunikacji na dłuższą metę tylko za pomocą wyspecjalizowanych systemów komunikacyjnych, które nie tylko monitorują całą komunikację, ale mogą również automatycznie dostosowywać się i kierować do bieżącej sytuacji lub przetwarzać całą komunikację z klientem całkowicie autonomicznie“ – mówi Richard Baar, dyrektor generalny firmy Daktela.

Grupa Daktela przeszła w ostatnich latach szybki rozwój; w ubiegłym roku, pomimo pandemii koronawirusa, łączne skonsolidowane obroty wzrosły rok do roku do 178 mln koron w porównaniu do 2019 roku, co oznaczało 30% wzrost sprzedaży. Obecnie Grupa Daktela zatrudnia już ponad 70 pracowników, co stanowi 15% wzrost do 2020 roku.

O Dakteli:

Czeska firma technologiczna Daktela ma oddziały w Czechach, Słowacji, Polsce, Wielkiej Brytanii, Dubaju, na Filipinach, a ostatnio na Węgrzech i jest w stanie dostarczać swój system odbiorcom na całym świecie. Oferuje klientom kompleksowe usługi telekomunikacyjne, oparte na własnym oprogramowaniu komunikacyjnym Daktela, któremu dostarcza również usługi głosowe i SMS w całej Europie i wielu innych krajach.

Obecnie przekroczyła limit 850 zadowolonych klientów korporacyjnych każdej wielkości. Więcej informacji na https://www.daktela.com/pl.

Źródło informacji: Daktela