środa, 10 sierpniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Dekorowanie domku z drewna: pomysły na stworzenie wyjątkowego wnętrza

Domki drewniane to wyjątkowe konstrukcje, które codzienne zyskują na coraz większej popularności. Drewno dodaje ciepła i łagodzi kontrast kolorów. Domki z drewna mają również kluczowe znaczenie w tworzeniu wyjątkowych pomieszczeń, nadając rustykalny lub klasyczny styl. Z biegiem lat drewno stało się jednym z naturalnych materiałów wykorzystywanych przez człowieka. Ponadto, ten materiał jest wykorzystywany na wiele sposobów, m.in. do produkcji domów. Jeśli już zbudowałeś swój domek drewniany i zastanawiasz się, jakie wykończenie możesz mu nadać, najwyższy czas rozważyć pomysły na dekorację wnętrz z drewna.

Pamiętaj, że domki drewniane same w sobie są już niezwykle piękne, dlatego odświeżenie wnętrza takiego budynku nie oznacza, że ​​musisz wydać dużo pieniędzy, jest wiele różnych pomysłów na budżetowe dekorowanie. Małe aktualizacje, czy to przemeblowanie, czy przemalowanie, naprawdę mogą zrobić dużą różnicę. W tym artykule znajdziesz ciekawe rozwiązania dekoratorskie, które z pewnością będziesz chciał powtórzyć w swoim domku z drewna.

Używaj jasnego drewna

Chociaż ciężko jest zrezygnować z drewna (większość z nas tego nie chce) jako głównego materiału do budowy domu, ważne jest, aby drewniany materiał nie przytłaczał wnętrza swoją obecnością. Dlatego ważne jest, aby wiedzieć, że używasz takiego rodzaju drewna, który dobrze wygląda zarówno na zewnątrz, jak i wewnątrz budynku. Świetnym pomysłem jest użycie drewna, które jest lekkie, ponieważ nie będzie ono odciągało światła. Jedną z najgorszych wad domków drewnianych jest to, że drewno może odjąć światło i sprawiać wrażenie, że pomieszczenie jest mniejsze i ciemniejsze niż jest w rzeczywistości. Pamiętaj jednak, że jest to problem, który pojawia się z ciemnym drewnem. Jasne drewno to dziś trend, który przyszedł do nas ze stylami, takimi jak skandynawski, który bardzo dobrze wykorzystuje ten rodzaj materiału. Byłoby dobrze, aby podłogi w Twoim domku drewnianym były wykonane z jasnego drewna. Ta sama reguła dotyczy ścian, ale pamiętaj, że ściany można łatwo przemalować. Jeśli myślisz w kontekście „dom szkieletowy cena”, to jest dużo pięknych budynków zbudowanych właśnie z jasnego drewna.

Postaw meble, które wnoszą kolor

Drewno to świetny materiał, ponieważ wnosi ciepło, ale prawda jest taka, że ​​potrafi się zmęczyć, jeśli funkcjonuje jako podstawowy ton. Jeśli wszystko jest zrobione z drewna, jest to również moment, w którym warto jest wprowadzić trochę koloru. Można łatwo sprawić, aby domki drewniane miały w sobie kolor przełamujący monotonię drewna. Jednym ze sposobów jest pomalowanie drewnianych mebli mocnym odcieniem, takim jak ciemnoniebieski, lub możesz zdecydować się na kanapę czy fotele w kolorowych wzorach. Kolejnym doskonałym detalem mogą być meble z wikliny. Z racji tego, że drewno to naturalny materiał, wiklina dobrze się z nim komponuje. Dodaj kilka wiklinowych foteli w salonie, które są bardzo oryginalne. Możesz także postawić na wiklinowe lampy, które są bardzo modne i wyglądają naturalnie. Jest to jedno z najlepszych rozwiązań dekoratorskich, jeśli chodzi o domki drewniane. W ten sposób, drewniane domy nie stracą swojej naturalności, a monotonia drewna zostanie przełamana.

Pomaluj ściany na biało

Barwy ścian są niezwykle ważnym elementem, jeśli chodzi o aranżację wnętrza i to nie tylko w domkach drewnianych. Kolory bardzo dobrze manipulują wnętrzem. Mogą sprawić, że pomieszczenie jest przestronne i przytulne lub klaustrofobiczne i depresyjne. Dlatego, wybierając barwy ścian do swojego domu, trzeba być niezwykle ostrożnym. Jeśli chodzi o domki drewniane, to biały kolor jest idealny do drewna i razem tworzą duet, który jest również bardzo modny. Warto jest dodać, że biały kolor jest nieodłącznym elementem w stylu skandynawskim, który natomiast jest często stosowany w domkach drewnianych. Wybór takiej barwy ścian sprawi, że pomieszczenie będzie wizualnie powiększone oraz ciepłe i przytulne. Ponadto, pamiętaj, że biel doskonale odbija światło i rozprzestrzenia je po całym pokoju. Jeśli chcesz nadać wszystkiemu miły akcent, wystarczy dodać białe ściany lub białe podłogi. Oprócz ścian, biel znajduje również swoje zastosowanie w meblach. Malując ściany i meble w tej tonacji, sprawisz, że wszystko będzie przyjemnie rozświetlone. Jednak, wtedy warto jest zrezygnować z białej podłogi.

Wnieś odrobinę innych materiałów

Domki drewniane, jak sama nazwa wskazuje, są w całości zbudowane z drewna, dlatego należy robić wszystko, aby drewno nie stało się zbyt przytłaczające. W miarę możliwości postaraj się przełamać monotonię tego materiału. To oznacza, że podczas dekorowania domku drewnianego warto jest bawić się innymi materiałami. Na przykład, możesz kupić meble z wikliny, stół z metalowymi nogami lub użyć waz ceramicznych, a nawet luster. Bardzo ważne jest, aby dodawać do wnętrz różnego rodzaju tekstylia. Ułożenie na podłodze dywanu, położenie na kanapie poduszek lub koca może mieć podnoszący na duchu efekt. Spróbuj zmieniać barwy poduszek w zależności od pory roku, wybierając delikatne kwiaty, malarskie nadruki i jasną grafikę, gdy zbliża się wiosna, a zimą zamień to na cięższe tekstury i głębsze kolory. Warto jest również pomyśleć o kolorowych lub wzorzystych (od podłogi aż po sufit) zasłonach, które w doskonały sposób przełamią monotonię drewna i stworzą przytulne wnętrze w domku drewnianym.

Dodaj kominek

Kominki są zazwyczaj idealnym uzupełnieniem każdego domku z drewna, niezależnie od jego stylu. Domki drewniane zwykle mają w sobie dużo ciepła, ale kominek je wzmacnia i nadaje całości bardzo domowego charakteru. Dziś, pomysłów na kominki jest wiele, dlatego powinieneś wiedzieć, że nie musisz trzymać się klasycznych tonów. Jednak należy pamiętać, że do budowy kominka warto jest zastosować materiały, takie jak kamień czy kafelki, które w idealny sposób przełamują monotonię drewna. Kamienne kominki w stylu rustykalnym są świetne, jeśli chcemy zachować klasyczny akcent wiejskiego domku na przedmieściach miast. Ponadto, jest to pomysł, który zazwyczaj nie wychodzi z mody. Jeśli, jednak nie odpowiada Ci taki styl, na rynku bez problemu znajdziesz również inne, bardziej nowoczesne pomysły na kominek, w białych odcieniach. Czasem może wydawać się, że domki drewniane są zbyt drewniane. Mieszkając w takich budynkach możemy odnieść wrażenie, że wszystko jest przepełnione, bo drewno zalewa każdy centymetr przestrzeni. Dlatego, warto jest zrobić wszystko, aby zmniejszyć to uczucie, tworząc przestrzeń, w której drewno jest obecne, ale nie przytłacza swoją obecnością. W tym celu staraj się dodawać inne, różnorodne materiały i tekstylia. Korzystaj tylko z niezbędnych mebli, ponieważ otwarte przestrzenie są dzisiaj najbardziej popularne. Użyj bieli, a także luster, aby wszystko wyglądało na znacznie bardziej przestronne. Efektem jest poczucie, że wszystko wydaje się bardziej przejrzyste, a same walory estetyczne drewna są wyraźnie podkreślone.