piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Dlaczego warto kupić drukarkę poleasingową?

Drukarki to podstawowe urządzenia zarówno w dużej, jak i małej firmie. Dobrej klasy sprzęt tego rodzaju to jednak duży wydatek, szczególnie gdy szukamy drukarki laserowe, która jest tańsza w eksploatacji niż modele atramentowe. Warto jednak zwrócić uwagę na drukarki poleasingowe.

Wydawać by się mogło, że skoro żyjemy w erze cyfrowej, to w firmach nie używa się już papieru. Nic bardziej mylnego! Papierowe dokumenty mają się bardzo dobrze w biznesie i nic nie wskazuje, żeby miały wkrótce zniknąć. Papierowe dokumenty oznaczają, że trzeba je drukować i kserować. Ciągle zatem podstawowym urządzeniem w każdym biurze jest drukarka. Co jednak, gdy nie stać nas na zakup nowego sprzętu? Wtedy warto wziąć pod uwagę zakup drukarki poleasingowej. Oto argumenty przemawiające za takim krokiem. 

Doskonały stosunek ceny do jakości

Drukarki poleasingowe to jedyna możliwość, żeby połączyć wysokie wymagania z ograniczonymi możliwościami finansowymi. W przypadku takiego sprzętu nie trzeba narzucać sobie żadnych ograniczeń. To inwestycja, która szybko się zwróci. Specyfikacja techniczna oraz parametry takich drukarek często nie są wcale przestarzałe czy niskie, wręcz przeciwnie. To sprzęt wysokiej jakości, który można nabyć za ułamek ceny rynkowej.

Dobrej klasy drukarka – wsparcie dla biznesu

Kolejną zaletą zakupu drukarki poleasingowej jest możliwość wyposażenia firmy za niewielkie pieniądze, czyli tak naprawdę skuteczne wsparcie dla biznesu. To szczególnie dobre rozwiązanie w przypadku firm, które dopiero rozpoczynają działalność na rynku. Młode biznesy najczęściej cierpią na brak kapitału i muszą przeliczać każdą złotówkę, zanim ją wydadzą. Zakup drukarki poleasingowej oznacza możliwość wyposażenia przedsiębiorstwa bez konieczności wydawania znacznej sumy. W ten sposób młoda firma zyskuje dostęp do sprzętu marki premium bez rujnowania swojego budżetu.

Czy poleasingowa drukarka zawsze jest używana?

Na koniec warto przywołać jeszcze jeden argument. Jeśli mówimy o drukarce poleasingowej, zwykle mamy na myśli sprzęt używany, które był eksploatowany już przez kilka lat w korporacji. Nie zawsze jednak tak bywa. O ile komputery czy laptopy najczęściej rzeczywiście są używane, o tyle z drukarkami bywa różnie. Zwykle tych urządzeń jest zamawianych tak wiele, że część pozostaje w magazynie leasingobiorcy niewykorzystana. Wtedy mamy okazję zakupić drukarkę poleasingową, a do tego nieużywaną. Oczywiście nie dotyczy to każdej drukarki.

Bez wątpienia drukarki poleasingowe to okazja, żeby zaopatrzyć firmę w dobrej klasy sprzęt za rozsądną cenę. Na rynku wtórnym można znaleźć prawdziwe perełki, jeśli chodzi o sprzęt do drukowania. Warto zatem poświęcić temu nieco czasu.