piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Dobre biuro rachunkowe w Poznaniu

Z dobrą księgową można bez problemu zdobywać największe biznesowe szczyty. Prowadzenie finansów potrafi bowiem wielu przedsiębiorcom spędzać sen z powiek, kolidować z wykonywaniem innych obowiązków, a do tego skutecznie blokować rozwój firmy. Właśnie dlatego coraz więcej osób zainteresowanych jest współpracą z dobrym biurem rachunkowym. Które z nich jest najlepsze w Poznaniu?

Terminowość – w finansach to podstawa

Profesjonalna księgowa w Poznaniu jest przede wszystkim terminowa, co w prowadzeniu finansów jest niezwykle ważne i nie tylko w kwestii prowadzenia korespondencji z urzędami, ale również jeśli chodzi o wystawianie faktur czy przesyłania rozliczeń księgowych. Przedsiębiorcy, którzy w ramach oszczędności, próbują samodzielnie prowadzić własną księgowość, wiedzą ile nerwów kosztuje „przespanie terminu” w Urzędzie Skarbowym, czy niewystawienie faktury na czas.

Dlatego często lepszym wyborem jest zlecenie prowadzenia księgowości firmy zewnętrznej jednostce. Można tego uniknąć wybierając na rzetelnego partnera profesjonalne biuro rachunkowe. Bardzo ważne jest też prężne i mobilne działanie biura. Dobra księgowa w Poznaniu nie ogranicza się do godzin urzędowania swojego biura, a w sytuacjach krytycznych odbierze telefon także w sobotę wieczorem.

Obsługa kadrowo-płacowa na najwyższym poziomie

Współpraca z księgową wcale nie musi ograniczać się do rozliczania ksiąg rachunkowych firmy. Do zadań biura może należeć kompleksowa obsługa kadr i wbrew pozorom taka usługa powinna interesować nie tylko te większe firmy. Również w mniejszych firmach obsługa kadrowo-płacowa wymaga absolutnej znajomości przepisów Kodeksu Pracy, ale i przepisów o świadczeniach ZUS czy ubezpieczeniach. Pracodawca, który nie przestrzega wszystkich przepisów, może zostać pociągnięty do odpowiedzialności finansowej. Ponadto biurokracja, związana z obsługą kadr też zajmuje sporo czasu, nawet jeśli firma zatrudnia kilka osób. Po co się więc męczyć i ryzykować kontrole w Urzędach, skoro pod frazą: „biuro rachunkowe poznań” można znaleźć specjalistów również od spraw kadrowo-płacowych?

Takie rozwiązanie ma jeszcze jedną zaletę. Księgowa zawsze jest na bieżąco z wszelkimi zmianami w prawie, a dzięki temu przedsiębiorca może w pełni zająć się swoimi obowiązkami, mając gwarancję zawsze prawidłowo prowadzonej dokumentacji.

Profesjonalizm na wyciągnięcie ręki

Właściwie każde biuro rachunkowe zapewni przedsiębiorcy kompleksowy pakiet usług, a w nim między innymi rozliczanie ksiąg przychodów i rozchodów, ryczałtu, podatku VAT, czy prowadzenie kadr. Różnice pojawiają się w cenniku i w serwisie, jaki księgowy oferuje swoim klientom. I tutaj warto opierać się na komentarzach i poleceniach.

W prowadzeniu księgowości ważne są bowiem nie tylko kompetencje, ale także pełen profesjonalizm w świadczeniu poszczególnych usług, w tym między innymi rzetelne wyjaśnienie wszelkich niewiadomych, miła atmosfera i przeświadczenie, że księgowa każdą, nawet bardzo krytyczną sytuację, ma pod kontrolą. Istotne jest też pełne dopasowanie się do potrzeb klienta, tak by księgowa mogła zapewnić zarówno rzetelne rozliczenie PIT, jak i prowadzenie pełnej księgowości firmy.

Biuro rachunkowe, które prowadzi księgi handlowe

Prowadzenie tzw. pełnej księgowości, czyli ksiąg handlowych, wymaga nie tylko profesjonalizmu, ale i odpowiedniej wiedzy także w zakresie digitalizacji wszelkich działań. Dzisiaj bowiem księgi handlowe nie mają formy grubych dzienników, przetrzymywanych w archiwum. To pliki, w których skrupulatnie przechowywane są wszelkie elementy pełnej księgowości.

Również takie działania można powierzyć zewnętrznej księgowej. Wystarczy w internet wpisać: „księgi handlowe Poznań”, by uzyskać dostęp do profesjonalistów w tym zakresie. I nie ma znaczenia, czy chodzi o księgowość Prostej Spółki Akcyjnej czy innego podmiotu gospodarczego np. spółki komandytowej, spółki komandytowej-akcyjnej, czy osób fizycznych, których roczne przychody przekraczają wartość 2 000 000 euro. Obowiązek prowadzenia pełnej księgowości uzależniony jest bowiem od uzyskiwanych przychodów, dlatego warto konsultować swój przypadek z księgowym, ponieważ sytuacja w kolejnym roku może ulec zmianie.

Biuro rachunkowe w Poznaniu – AK-PLUS

Jednym z polecanych biur rachunkowych w Poznaniu jest AK-PLUS Biuro Rachunkowe Anna Klupczyńska, którego właścicielką jest doświadczona księgowa – pani Anna Klupczyńska. Niniejsze biuro rachunkowe specjalizuje się w obsłudze księgowej i kadrowo-płacowej mikro i małych przedsiębiorstw z Poznania i okolicy. Cechuje je rzetelność, skrupulatność, wzorcowy kontakt z klientem oraz gwarancja bezpieczeństwa.

Więcej informacji na temat biura rachunkowego AK-PLUS oraz jego oferty można uzyskać: