sobota, 15 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Ekogroszek – alternatywa dla ogrzewania. Czy warto go stosować?

W sezonie grzewczym każdy szuka sposobu na oszczędzanie. To ze względu na stale rosnące koszty za ogrzewanie. Jednak zima jest okresem, w którym nie da się uniknąć ogrzewania, ani kosztów z nim związanych. Jak zatem szukać oszczędności?

Jako alternatywę dla ogrzewania bardzo często wskazuje się sklep internetowy z ekogroszkiem. Co to takiego? Nazwa może być myląca, ponieważ sugeruje, że mamy do czynienia z czymś o wymiarach groszku, co na dodatek jest ekologiczne. Ile w tym prawdy?

  1. Czym jest ekogroszek? – Na czym polega jego ekologiczność?
  2. Ekogroszek workowany – Zalety ogrzewania ekogroszkiem
  3. Ekogroszek – sklep internetowy – Czy warto zamawiać ekogroszek w sklepie internetowym?

1. Czym jest ekogroszek? – Na czym polega jego ekologiczność?

W rzeczywistości jest to produkt, który otrzymuje się z węgla kamiennego lub brunatnego. Pokruszony węgiel jest przesiewany przez specjalne sita, tak, aby otrzymać kawałki od 5mm do 25mm. Następnie płukany jest z miału i zanieczyszczeń.

Właściwie ekogroszek znajduje się w tej samej grupie opałowej, co węgiel orzech oraz kostka. Pozostaje zatem odpowiedzieć na pytania, czy naprawdę jest ekologiczny? Oraz czy używanie go jest opłacalne?

Polski węgiel nie cieszy się dobrą sławą, jeśli chodzi o paliwo używane do ogrzewania. Jest tak przede wszystkim ze względu na wysoką emisję zanieczyszczeń do środowiska. W trakcie jego spalania do atmosfery uwalniane są szkodliwe związki siarki oraz azotu i dwutlenek węgla. Żeby groszek mógł być ekologiczny, musi cechować się odpowiednimi parametrami:

  • Wymiary 5mm-25mm
  • Wilgotność poniżej 10%
  • Zawartość siarki poniżej 1%
  • Zawartość popiołu poniżej 10%
  • Niska wartość spiekania
  • Wartość opałowa powyżej 24 tys. kJ/kg

2. Ekogroszek workowany – Zalety ogrzewania ekogroszkiem

Zalet płynących z używania ekogroszku jest kilka. Przede wszystkim należy wspomnieć o tym, że jest to paliwo niezwykle ekonomiczne. Jego kaloryczność jest naprawdę wysoka, przez co wytworzenie energii cieplnej będzie nas kosztowało o wiele mniej, niż w przypadku użycia zwykłego węgla. Dodatkowo ekologiczny groszek zostawia mniej pyłu.

Ekogroszki potrzebują do spalania specjalnego kotła o nowoczesnych rozwiązaniach. Wysokiej jakości kotły piątej klasy z podajnikiem oraz paleniskiem retortowym gwarantują niską emisję pyłów. Zatem spalanie ekogroszku o wysokiej jakości obniża emisję dwutlenku węgla nawet o 25%, a tlenku węgla i pyłów o około 90%.

Jak zostało wspomniane powyżej, kotły używane do spalania ekogroszku, to wysokiej jakości nowoczesny sprzęt, który nie tylko obniża emisję zanieczyszczeń, ale także działa oszczędnie i jest w pełni zautomatyzowany. Dzięki temu możemy utrzymywać stałą temperaturę w poszczególnych pomieszczeniach, a nowoczesne sterowniki pozwalają na zdalną regulację parametrów kotła.

3. Ekogroszek – sklep internetowy – Czy warto zamawiać ekogroszek w sklepie internetowym?

Wydajne paliwo w postaci ekogroszku w połączeniu z najnowszą technologią zastosowaną w kotłach służących do jego spalania daje użytkownikom prawdziwie ekologiczne, a jednocześnie ekonomiczne rozwiązanie w kwestii ogrzewania.

O ile jednak zwykły węgiel jest łatwo dostępnym surowcem, wiele osób może zastanawiać się gdzie można kupić ekologiczny groszek. Żeby nie marnować cennego czasu na jeżdżenie od sklepu do sklepu, warto odwiedzić sklep internetowy z ekogroszkiem. Podczas zakupów przez internet można wybrać najbardziej odpowiedni rodzaj paliwa, a zamówienie zostanie dostarczone przez kuriera na wskazany adres.