niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Ewa Małecka z Alior Bank: Jak przejść proces kredytowy z sukcesem?

Deklaracja kwoty finansowania, umożliwiająca dopasowanie produktu do potrzeb klienta, oraz podstawowe dokumenty finansowe potwierdzające przychody firmy to właściwie wszystkie niezbędne formalności potrzebne dziś w większości banków do wydania decyzji kredytowej – wyjaśniała Ewa Małecka, dyrektor Departamentu Produktów dla Klienta Biznesowego Alior Banku, gość kolejnej rozmowy z cyklu #SposóbNaKapitał, emitowanego co tydzień na portalu PAP Biznes.

W opinii Ewy Małeckiej sektor finansowy powinien bardzo mocno dbać o rozwój inwestycji, których obecnie jest zbyt mało. Ekspertka przekonywała, że reprezentowana przez nią instytucja nieustannie rozwija ofertę adresowaną do klienta biznesowego i dopasowaną do konkretnego profilu jego działalności.  

„Pozytywne prognozy makroekonomiczne skłaniają cały sektor bankowy do coraz większej otwartości, jeśli chodzi o przyznawanie polskim firmom, również tym mniejszym, kredytów na rozwój. W szczególności dotyczy to tzw. zielonego finansowania, czyli wsparcia w zakresie transformacji energetycznej czy spełniania przez nie standardów ESG” – powiedziała Ewa Małecka.

Wśród szczególnie interesujących dla Alior Banku branż dyrektor wymieniła m.in. produkcję i usługi, transport, logistykę oraz budownictwo – zarówno mieszkaniowe, jak i magazynowe.

„Nie wykluczamy nikogo i zachęcamy właścicieli firm, niezależnie od ich wielkości czy branży, do kontaktu z instytucjami bankowymi. Nasze relacje opierają się bowiem na partnerstwie oraz wspólnym poszukiwaniu najlepszych rozwiązań biznesowych” – podkreślała przedstawicielka Alior Bank.

#SposóbNaKapitał to cykl rozmów dziennikarzy ekonomicznych Polskiej Agencji Prasowej ze znanymi ekspertami i przedsiębiorcami dzielącymi się własnymi doświadczeniami w obszarze skutecznego pozyskiwania kapitału na rozwój własnego biznesu.

Źródło informacji: PAP Biznes