niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Forum Ekonomiczne w Karpaczu – już wiemy, co się na nim wydarzy!

Jak podaje niezależny portal informacyjny PKB24, już niebawem w Karpaczu odbędzie się Forum Ekonomiczne. Jest to najważniejszy tego typu zjazd w Europie środkowo-wschodniej. Z niniejszego artykułu dowiemy się, czym właściwie ono jest oraz dlaczego ma bezpośredni wpływ na nasze otoczenie i życie.

Przedstawimy jego tegoroczną agendę – to znaczy zakres tematów, które zostaną poruszone oraz kwestii przeznaczonych do rozwiązania. Na koniec wskażemy jakie kryteria trzeba spełnić, aby wziąć w nim udział. Co każdy biznesmen i świadomy obywatel wiedzieć powinien o Forum Ekonomicznym w Karpaczu? Zapraszamy do lektury niniejszego artykułu.

Czym jest Forum Ekonomiczne w Karpaczu?

Forum Ekonomiczne w Karpaczu to najważniejsza, odbywająca się dorocznie platforma spotkań w całej Europie Środkowo-Wschodniej. Poruszane na niej tematy tyczą się nie tylko ekonomii, ale wszelkich aspektów, które mają na nie realny wpływ. Z najważniejszych z nich wymienić możemy choćby bezpieczeństwo międzynarodowe, najnowsze technologie i ich wpływ na współczesną cywilizację i człowieka.

Wspomniane forum jest ważne także i z innego względu – nie jest to tylko plenum, na którym omawiane są kwestie już dokonane, ale co ważniejsze, jest to miejsce, w którym kreuje się nową rzeczywistość: społeczną, technologiczną i ekonomiczną naszej części starego kontynentu. Jak już wspomnieliśmy, odbywa się rokrocznie w Karpaczu – zabytkowym mieście położonym w cieniu malowniczych Karkonoszy.

Kto weźmie udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu?

Gośćmi Forum Ekonomicznego w Karpaczu będą najważniejsze osoby polskiej oraz regionalnej polityki, biznesu, finansów, nauki i mediów. Co ważniejszym personom towarzyszyć będą sztaby doradców. Całość zrelacjonowana zostanie zaś przez dziennikarzy z całego świata.

Kiedy Forum Ekonomiczne w Karpaczu?

Jak podaje niezależny portal informacyjny PKB24, tegoroczne Forum Ekonomiczne w Karpaczu rozpocznie się 6, a zakończy 8 września. W ciągu tych trzech dni wszelkie najważniejsze eventy odbywać się będą w Centrum konferencyjnym, które zlokalizowane jest na terenie hotelu Gołębiewski, przy ul. Karkonoska 14.

Co oczywiste, z powodów bezpieczeństwa, wejście na teren hotelu zostanie zamknięte dla osób postronnych. Wszyscy uczestnicy Forum wyposażeni zostaną we własny identyfikator, który będzie najważniejszym gwarantem uczestnictwa we wspomnianym evencie.

Forum Ekonomiczne w Karpaczu – jakie tematy zostaną poruszone w tym roku?

Tegoroczne obrady plenarne odbędą się pod przewodnim hasłem „Europa w obliczu nowych wyzwań”. W ramach tej ideowej linii mieć miejsce będzie ponad 300 różnych wydarzeń. Najważniejszymi kwestiami będą: wojna na Ukrainie, energetyczne uniezależnienie się od Rosji oraz idące w parze zmiany w samym sektorze energetyki. Można się spodziewać, że te ostatnie oscylować będą wokół odchodzenia od starych źródeł energii, na rzecz ich „zielonych” odpowiedników.

Z całą pewnością będzie też mowa o niwelowaniu nierówności ekonomicznych w Unii Europejskiej w ramach znanego nam już „Zrównoważonego Rozwoju”. Poza tym dyskusje prowadzone będą również w pomniejszych planach tematycznych, które przedstawiamy w poniższym wypunktowaniu.

  • Polonijne Forum Ekonomiczne – jak sama nazwa wskazuje, plenum to zajmie się tematami tyczącymi się Polaków za granicą, jak np. pomocy finansowej oraz umożliwieniem im powrotu do ojczyzny.
  • Europa Karpat – forum poświęcone rozwojowi współpracy międzynarodowej obejmującej państwa Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja) oraz krajów ościennych.
  • Forum Regionów – plenum, na którym omówione zostaną scenariusze rozwoju poszczególnych regionów, w tym: miast i gmin. Dominować będzie tu retoryka „zrównoważonego rozwoju”, dekarbonizacji oraz „zielonych miast”.
  • Forum Ochrony Zdrowia – nieodłączny element czasu pandemii Covid 19, Małpiej ospy itd.

Jak wziąć udział w Forum Ekonomicznym w Karpaczu?

Rejestracja na Forum Ekonomiczne w Karpaczu odbywa się w dwóch etapach. Pierwszy sprowadza się do wyrażenia chęci uczestnictwa w postaci rejestracji na stronie Forum. Kończy się weryfikacją oraz pozytywną lub negatywną informacją zwrotną.

Drugi etap to załączenie zdjęcia do identyfikatora oraz notki przedstawiającej zwój życiorys. Wspomniany już portal PKB24 jest partnerem medialnym Forum Ekonomicznego w Karpaczu.