czwartek, 25 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Fracht FWO Polska otwiera nowe biuro w Gdańsku! Ekspert logistyki na czele oddziału

Fracht FWO Polska, część globalnej Grupy Fracht, 17 czerwca br. oficjalnie otworzyła nowe biuro w Gdańsku, na czele którego stanął Arkadiusz Torbicki, dyrektor oddziału. Działanie to związane jest z ekspansją i wzmocnieniem działań biznesowych spółki w obszarze biznesu kontenerowego.

Jednym z powodów, dla którego zarząd Fracht FWO Polska zdecydował się na uruchomienie kolejnego w Polsce biura firmy, tym razem na Wybrzeżu, jest zmieniający się biznes i rosnące znaczenie portów Trójmiasta. Grupa Fracht obecna jest aktualnie we wszystkich znaczących portach świata. Biura Grupy działają w Szanghaju, Singapurze, portach ARA, a także w Hamburgu oraz największych portach Stanów Zjednoczonych, Australii, w brazylijskim porcie Santos, w Dubaju czy portach afrykańskich – wszędzie tam, gdzie funkcjonują duże biznesy kontenerowe. Kolejnym aspektem trójmiejskiej działalności Fracht FWO jest rosnący wolumen przesyłek do Polski i konieczność bycia bliżej biznesu kontenerowego, który bez wątpienia jest biznesem portowym i w którym odbywa się najwięcej operacji handlowych i logistycznych. Porty skupiają armatorów morskich, spółki portowe, terminale.

Siedziba nowego oddziału Fracht FWO Polska mieści się w budynku Wave w Gdańsku. Stanowisko dyrektora oddziału zostało powierzone Arkadiuszowi Torbickiemu, managerowi z wieloletnim doświadczeniem w dziedzinie transportu kontenerów morskich i logistyki portowej.

„Cztery lata temu zaczynaliśmy z biurem portowym w Szczecinie, który działa z powodzeniem. Od dłuższego czasu planowaliśmy otworzyć siedzibę w Trójmieście, szukaliśmy jednak odpowiedniego kandydata do pracy na stanowisku managera, który poza wiedzą stricte merytoryczną z obszaru spedycji morskiej posiada doświadczenie w budowaniu relacji z armatorami, terminalami, firmami z zaplecza portu, ale przede wszystkim w zarządzaniu zespołem. Wybraliśmy ostatecznie Gdańsk, a stery oddziału przekazaliśmy w ręce Arkadiusza Torbickiego, fachowca i menadżera z ponad dwudziestoletnim doświadczeniem zawodowym, sprawnie poruszającego się zarówno w środowisku portowym, żeglugowym, jak i doskonale znającego rynek klientów na biznes kontenerowy w Polsce. Dyrektor Torbicki to znana w Trójmieście postać branży logistycznej. Jestem przekonany, że oddajemy ster w ręce specjalisty i praktyka, który przekonał nas swoimi pomysłami” – informuje Andrzej Bułka, prezes zarządu Fracht FWO Polska Sp. z o.o.

Fracht FWO jest firmą, która wiąże się ze swymi pracownikami długoterminowo. Do zespołu pozyskiwani są zarówno utalentowani absolwenci, jak również osoby z ugruntowanym doświadczeniem zawodowym, otwarte na dalszy rozwój, komunikatywne i kreatywne. Do biura w Gdańsku firma również poszukiwać będzie w najbliższym czasie osób, które z zaangażowaniem będą budowały sukces trójmiejskiego oddziału. W ciągu najbliższych miesięcy Fracht FWO Polska planuje zatem rekrutację wśród doświadczonych specjalistów, ale nie zamyka się na osoby, które dopiero chcą zacząć przygodę z frachtem morskim.

„Oddział gdański planowany jest – nazwijmy to w nomenklaturze sportowej – jako klub wielosekcyjny. Chcielibyśmy się tam zajmować spedycją morską kontenerową, drobnicą kontenerową, ale także ładunkami ponadnormatywnymi i transportem drogowym ładunków kontenerowych” – dodaje Andrzej Bułka.

„Fracht FWO Polska jest liderem polskiego rynku w obszarze przewozów ponadgabarytowych i specjalistycznych. Teraz otwiera się również na rynek transportów kontenerowych i przewozu drobnicy morskiej, w związku z czym postanowił zaznaczyć swoją obecność na Wybrzeżu. Jesteśmy przekonani, że na tak szerokim i ciekawym rynku, mając wsparcie ze strony globalnej Grupy Fracht, znajdzie się miejsce i dla nas” – informuje Arkadiusz Torbicki, dyrektor oddziału Fracht FWO Polska w Gdańsku.

Źródło informacji: Biuro prasowe Fracht FWO Polska