piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Funkcjonalne zarządzanie warsztatem samochodowym

Do prowadzenia warsztatu samochodowego przekonuje się wiele osób. Chociażby z tego względu, że w takim miejscu nigdy nie będzie można narzekać na brak pracy. W szczególności, jeżeli patrzy się nie tylko na ilość pojazdów mechanicznych na drogach, ale również na ilość wypadków na drogach. Warto jednak pomyśleć o tym, aby praca serwisu samochodowego była sprawna, bez żadnych zarzutów.

Funkcjonalny program do prowadzenia warsztatu

Wielu mechaników przekonało się, że program do prowadzenia warsztatu pozwala optymalnie wykorzystać potencjał serwisu. Niektórzy mają jednak wątpliwości, czy korzystanie z oprogramowania dedykowanego dla warsztatów samochodowych będzie korzystne. No cóż, wiele osób przyzwyczajonych jest to tradycyjnych rozwiązań. Warto jednak spojrzeć na to z nieco innej strony – czy nie lepiej dążyć do ułatwienia zarządzania serwisem?

Tym bardziej że bezpłatny program dla warsztatu został stworzony przy udziale innych mechaników, którzy wypowiedzieli się na temat tego, co brakuje im w codziennej pracy. Odpowiadali oni też na takie pytania jak, chociażby trudności, które sprawiały, że praca nie idzie w takim tempie, który by ich zadowalał.

Nowoczesny program do prowadzenia serwisu

Poznając funkcje programu dla warsztatów, będzie można docenić potencjał, który w sobie kryje takie oprogramowanie. Nie można również zapewnić o zaletach, które są w stanie przekonać nawet najbardziej zatwardziałe osoby do zmiany w codziennej pracy.

Wśród zalet takich programów wymienić można wsparcie techniczne przy ustalaniu cen usług. Warto również wymienić:

  • możliwość przechowywania dokumentów magazynowych,
  • możliwość generowania dokumentów kasowych, w tym wystawianie faktur,
  • jasny katalog wyceny napraw, który można udostępniać bez trudu klientom,
  • bezproblemowa obsługa magazynu (jeżeli takowy istnieje przy warsztacie).

Jego możliwości są zdecydowanie szersze, dlatego warto bliżej przypatrzyć się takiej ofercie, która na dodatek pozwala na indywidualne podejście.

Oprogramowanie dla serwisów samochodowych

Dlaczego tak wiele osób uparcie trwa przy swoim, zapominając o tym, co takie oprogramowanie zawiera, jak również jakie funkcjonalności oferuje? Ponieważ są przekonani, że nie jest to bezpieczne. Nie można wychodzić z tak błędnego założenia, ponieważ możliwe jest tutaj, chociażby przechowywanie kopii bezpieczeństwa bazy danych. Trzeba jednak pamiętać o tym, aby w przewidzianym czasie wykonywać aktualizacje oprogramowania. Jeżeli komuś wydaje się to skomplikowane, to nie powinien się poddawać. Tym bardziej że zawsze można skorzystać z pomocy technicznej osób, które za takie oprogramowania są odpowiedzialne.

Jak zarządzać serwisem samochodowym?

Chociażby tworząc osobne panele dla pracowników. Jest to ważne wtedy, jeżeli w warsztacie jest naprawdę duża ilość zatrudnionych osób. Powierzanie im zadań nie będzie łatwe. W szczególności, jeżeli szefa nie ma tego dnia w pracy.

Oprogramowanie oferuje możliwość korzystania z niego przez pracowników. Po zalogowaniu się na swoje konto każda osoba będzie wiedziała, z jakimi zadaniami będzie musiała poradzić sobie danego dnia. Licencja dożywotnia pozwala na to, aby z programu korzystała nieograniczona liczba pracowników. Program pozwala także na to, aby pracownikom ustalać różne stawki godzinowe, które można podzielić m.in. ze względu na doświadczenie, pełnioną funkcję, czy też zakres obowiązków.

Powiadomienia dla klientów

Warto również wiedzieć, że z takie programu korzystać mogą również klienci. Oczywiście, w przenośni, ale warto wiedzieć, że aplikacja pozwala m.in. na wysłanie wiadomości SMS. Dzięki temu klienci na bieżąco będą wiedzieli, co też dzieje się z ich samochodem – czy też naprawa jest już zakończona, czy też jeszcze ona trwa.