niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Garnitur biznesowy – jaki wybrać, by wyglądać godnie?

Nasz strój w pracy wiele mówi o nas samych, naszym stosunku do obowiązków i profesjonalizmie. Jeżeli chcemy pokazać, że jesteśmy specjalistami w swojej dziedzinie, a także wzbudzać zaufanie w klientach i współpracownikach, to musimy dbać o swój ubiór. Pracując w firmie, gdzie panuje sztywny dress code, podstawą powinien być dobry garnitur biznesowy.

W zależności od tego, kiedy zamierzamy nosić garnitur, będzie on trochę inny. Niekoniecznie model, jaki założymy na własny ślub, będzie dobrą propozycją do pracy. Wybierając garnitur biznesowy, musimy zwrócić uwagę na kolor, krój i to, jak układa się na naszej sylwetce.

Klasyka zawsze w cenie!

Garnitur do pracy może być w odcieniach granatowego lub grafitowego. Pasuje on większości mężczyzn i dobrze komponuje się z eleganckimi koszulami. Nawet jeśli jesteśmy osobami lubiącymi podkreślać swoją osobowość i preferujemy oryginalne ubrania, to w przypadku stylizacji biznesowej należy z tego zrezygnować. Niestandardowe kolory i wzory zostawmy na mniej zobowiązujące wyjścia. W pracy byłyby odebrane źle. Zawsze stawiamy na klasykę, ona nie wychodzi z mody nigdy.

Ważny krój i materiał garnituru biznesowego

Kiedy będziemy przeglądać garnitury, koncentrujemy się tylko na tych z tkanin naturalnych. Wełniane modele są droższe, aniżeli te z włókien syntetycznych. Jednak są pod każdym względem od nich lepsze. Będziemy czuć się komfortowo, a materiał będzie oddychać. Liczy się też prezencja – już z daleka widać, że garnitur jest dobrej jakości i nosi go mężczyzna z klasą. Nie oszczędzajmy więc na tym, co w pewnym sensie staje się naszą wizytówką, narzędziem do pracy. To inwestycja w nasz wizerunek.

Oprócz materiału liczy się to, jak garnitur jest skrojony. Po założeniu ma odpowiadać proporcjom sylwetki, podkreślać jej atuty. Nie może być nigdzie za luźny ani za ciasny. Dużą popularnością cieszą się garnitury typu slim podkreślające talię. Są one dobrą propozycją dla nas, jeśli mamy dość szczupłą budowę ciała. Przy masywnej sylwetce nie prezentują się najlepiej. Mając wątpliwości, czy wybierzemy odpowiedni model i czy dobrze się w nim prezentujemy, ciekawą propozycją będzie garnitur na miarę. Pracownię znajdziemy na przykład w Warszawie.

Garnitur szyty na miarę – propozycja dla wymagających!

O szyciu na miarę garnituru mężczyźni myślą najczęściej pod kątem wyjątkowego wydarzenia jak wesele. Jednak jeśli zajmujemy wysokie stanowisko, a garnitur jest podstawą naszego służbowego stroju, tutaj także warto tę opcję wziąć pod uwagę. Posłuży nam przez długi czas, a doświadczony krawiec nie tylko udzieli wskazówek co do kolorów i fasonów, ale tak skroi nasze ubranie, że będziemy w nim wyglądać fenomenalnie.

Będąc w takim miejscu jak pracownia krawiecka, możemy pomyśleć także o innych ubraniach szytych na indywidualne zamówienie. Przykładowo koszule na miarę będą idealnym uzupełnieniem naszego nowego garnituru. Podobnie jak on będą z tkaniny wysokiej klasy i wykorzystamy je do wielu stylizacji, nie tylko tej do pracy.