piątek, 24 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Gaz płynny – ekologiczne źródło energii dla firm

Przedsiębiorcy są coraz bardziej świadomi potrzeby angażowania się w ochronę środowiska. To pomaga budować wizerunek firmy proekologicznej i odpowiedzialnej społecznie. Najlepszym przykładem takich działań jest wybór ekologicznego źródła ciepła. Do takich zalicza się gaz propan.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Jak poprawić jakość powietrza w miastach?
  • Dlaczego propan jest ekologicznym źródłem energii?

Jak poprawić jakość powietrza w miastach?

Na ulicach polskich miast systematycznie rośnie liczba aut elektrycznych. To pozwala zmniejszać ilość spalin szczególnie w centrach wielkich aglomeracji. Do trwałej poprawy jakości powietrza są jednak potrzebne działania zakrojone na szerszą skalę. Ważnym etapem oczyszczania atmosfery w polskich miastach jest ograniczenie korzystania ze szkodliwych źródeł energii oraz wybór ekologicznego ogrzewania.

Czy przestawienie się na gaz płynny to dobra decyzja dla przedsiębiorców? Wybór propanu ma wiele zalet, w tym:

  • niskie koszty ogrzewania,
  • stałe źródło dostaw,
  • wysoki poziom bezpieczeństwa instalacji.

Dlaczego propan jest ekologicznym źródłem energii?

Jest kilka argumentów, które przemawiają za nazwaniem propanu ekologicznym paliwem opałowym. Najważniejsze z nich to:

  • Sposób pozyskania

Pozyskiwanie gazu płynnego nie powoduje degradacji naturalnego środowiska. Dla porównania wydobycie węgla kamiennego oraz wycinka drzew na opał wpływają negatywnie na funkcjonowanie mniejszych ekosystemów. Propan to produkt uboczny rafinacji oraz destylacji ropy naftowej. Realizacja tych procesów pozwala pokryć ogólnoświatowe zapotrzebowanie na ropę. Propan jest pozyskiwany tak naprawdę „przy okazji”. Jego utylizacja byłaby oczywistą stratą ze względu na ogromny potencjał grzewczy gazu płynnego.

  • Proces spalania

Spalanie gazu płynnego (propanu) nie powoduje wydzielania do atmosfery substancji o szkodliwym potencjale dla środowiska. W odróżnieniu od innych paliw, LPG nie tworzy sadzy, popiołu czy gazów niskoemisyjnych. Propan nie uczestniczy w powstawaniu smogu, który jest ogromnym problemem wielu polskich miast. Jednocześnie spalanie gazu płynnego generuje dużą ilość ciepła. Wytworzona energia może być wykorzystana do ogrzewania domów czy budynków. Propan wykazuje dużą wydajność. Im wyższa wartość tego współczynnika, tym większe oszczędności dla użytkowników. Wysoka wydajność gazu płynnego zmniejsza tempo jego spalania. To także oznacza oczywiste korzyści dla środowiska.

  • Struktura chemiczna gazu

Gaz płynny odznacza się czystą strukturą chemiczną. W jego składzie brak jest węglowodorów aromatycznych. Zawartość siarki jest bardzo mała. Te dodatki występują powszechnie w innych paliwach opałowych. Podczas spalania powodują wydzielanie do atmosfery nieprzyjemnego zapachu. Jednocześnie oddziałują na pogorszenie stanu powietrza. W trakcie spalania propanu nie powstają niebezpieczne dla człowieka i środowiska związki.

Instalacja gazu płynnego to ekologiczna i ekonomiczna technologia, która staje się coraz bardziej popularna wśród użytkowników prywatnych oraz firm. Ogrzewanie propanem pozwala zredukować koszty, a przy tym zapewnia wysoki poziom bezpieczeństwa oraz pewność dostaw paliwa. Więcej informacji na temat możliwości korzystania z instalacji LPG znajdziesz na stronie https://www.baltykgaz.pl/pl.