niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Gdzie można ubiegać się o pożyczkę w przypadku zadłużonych osób?

Pożyczki w przypadku osób zadłużonych bywają problemem. Trudna sytuacja materialna może być powodem odmowy banku, co często wynika z zasad danego oddziału. Prawo bankowe zabrania czasami wspomagania finansowego osobom wpisanym do BIK. Biuro Informacji Kredytowej na bieżąco informuje różne podmioty o sytuacji danej osoby. Na szczęście pożyczki dla zadłużonych można zdobyć na inne sposoby. Które z nich są godne polecenia? 

W jakich sytuacjach można ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych? 

Pożyczka dla zadłużonych dotyczy osób w najcięższej sytuacji materialnej. Problemy ze spłatą długów według BIK-u ma nawet 3 miliony Polaków. Są to często osoby, które posiadają komornika sądowego i podlegają egzekucji komorniczej. Mają one wiele negatywnych wpisów, gdzie nie chodzi jedynie o Biuro Informacji Kredytowej. Problemem mogą być także Krajowy Rejestr Długów, Biuro Informacji Gospodarczej czy InfoMonitor. Więcej na ich temat można poczytać na https://poradynacodzien.pl/pilna-pozyczka-dla-zadluzonych/. Osoby wpisane do takich biur informacji mają znacznie utrudnioną sytuację. Dzięki pożyczkom dla zadłużonych nie trzeba mieć na szczęście wysokich dochodów ani pewnej zdolności kredytowej. 

Gdzie można ubiegać się o pożyczkę dla zadłużonych? 

Pożyczkę dla zadłużonych można uzyskać bez wychodzenia z domu. Nie trzeba udawać się do banków czy biur firm pożyczkowych. Można to zrobić przez wniosek online, gdzie podawane są jedynie niezbędne dane. Wyróżnić można np. pożyczkę z poręczycielem, gdzie osoba pożyczająca ma zdolność kredytową. W przypadku braku spłaty to właśnie ona jest odpowiedzialna za uregulowanie pożyczki. Można także zastawić nieruchomość, którą posiada się we władaniu. To ryzykowna opcja, która może spowodować utratę domu lub mieszkania. Jeśli ktoś nie posiada konta bankowego to można postarać się o pożyczkę na czek GIRO, którą można otrzymać z Poczty Polskiej. 

Najczęściej jednak pożyczkę dla zadłużonych można uzyskać przed firmy pożyczkowe. Instytucje bankowe nie przejmują się w takim stopniu wpisami do BIK-u, nie pytają też o zaświadczenie o zarobkach. Im mniejsza będzie suma pożyczki, tym większa szansa na jej uzyskanie. W grę wchodzą jednak też większe kwoty. Różny jest ich okres spłaty. W niektórych przypadkach jest to 30 dni, zaś w innych kilka miesięcy. 

Jakie są zalety pożyczek dla zadłużonych? 

Dużym plusem pożyczek dla zadłużonych jest możliwość wnioskowania o każdej porze dnia. Nie trzeba chodzić do oddziałów firmy tylko wypełnić wszystko w domu. Koszty uzyskania pożyczki są ustalane od razu, dlatego nie trzeba martwić się o oszustwa. Procedura jest bardzo uproszczona, a jedynym wymaganym dokumentem jest dowód osobisty. Pieniądze otrzymuje się właściwie od razu na podane konto bankowe. Firmy pożyczkowe działają nawet w weekendy oraz przy okazji świąt. Przedział pożyczek bywa różny, gdzie można postarać się zarówno o 100 złotych, jak i 25 000 zł. Różny bywa także stopień oprocentowania, dlatego warto prześledzić rynek pożyczkodawców. W skrajnych wypadkach wynosi on nawet 2000%, dlatego w niektórych sytuacjach należy uważać.