poniedziałek, 3 październikaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Gdzie najlepiej założyć pocztę dla firmy?

The man works at home and uses a smart phone and a notebook computer. Silhouette of a busy man. One hand holds and uses the phone, the other writes on the laptop keyboard.

Wiele przedsiębiorstw, szczególnie tych rozpoczynających swoja przygodę z biznesem, zastanawia się, gdzie najlepiej założyć pocztę firmową. W czasie, kiedy odpowiednie zarządzanie informacją jest w cenie, a email stał się podstawą funkcjonowania, miejsca, w których mamy założone firmowe poczty muszą spełniać wiele kryteriów.  Mnogość rozwiązań może spędzać sen z powiek. Jednak G Suite, poczta firmowa od Google, jest obecnie najlepszym rozwiązaniem dostępnym na rynku.

Mnogość rozwiązań

Poczta Gmail w G Suite może być połączona z Twoją domeną. Dzięki temu maile, które będziesz wysyłać będą miały adres nie gmail.com, ale Twój własny. Zapewni Ci to profesjonalny wygląd, mimo iż korzystasz z Google. Poczta ta ma wiele zalet. Po pierwsze, jest prosta w obsłudze, i ma niezwykle intuicyjny interfejs. Wiele dodatkowych opcji, takich jak maile w trybie poufnym są dostępne dla produktów Google. Brak reklam oraz spamu – coś czego oczekuje każda profesjonalna firma.

G Suite, poza typową pocztą firmową jest połączony z dodatkowymi aplikacjami, które znacznie ułatwiają pracę i pozwalają na skrócenie czasu, który potrzebujemy na wykonywanie szeregu zadań (przełączaniu się między urządzeniami, przemieszczaniu się między aplikacjami).

Wszystkie aplikacje potrzebne dla sprawnego prowadzenia firmy mamy pod ręką. Kalendarz, mail, Dysk do przechowywania danych to tylko wierzchołek góry możliwości, którą oferuje G Suite. Jeśli potrzebujemy, możemy w chmurze tworzyć dokumenty, obrabiać arkusze kalkulacyjne, budować formularze czy prezentacje. Wszystko w zakresie jednego narzędzia.

Bezpieczeństwo danych

Google może poszczycić się jednymi z najbezpieczniejszych skrzynek pocztowych dostępnych obecnie na rynku  Dzięki temu, że 24/7 pracują nad nim specjaliści i każdy ma dostęp do pomocy technicznej, możliwa jest natychmiastowa reakcja i rozwiązywanie problemów. Jest to narzędzie o 99,99% czasie działania, przez co można pracować praktycznie non stop nie martwiąc się o przerwy techniczne. 

Filtr antyspamowy, który jest wykorzystywany w poczcie pozwala nie tylko na zmniejszenie liczby niechcianych maili, ale ochronę przez niebezpiecznymi treściami, które w wiadomościach często są przesyłane (spoofing).

Bezpieczeństwo poczty może obejmować również zabezpieczenie Twojej domeny, czy działania administracyjne, dodawanie dostępu czy obsługę haseł jednorazowych.  

Pakiety dla każdego

G Suite jest dostępne w trzech głównych pakietach: Basic, Business i Enterprise. Pierwszy z nich jest bardzo okrojoną wersją narzędzia, która zawiera podstawowe funkcjonalności. Najbardziej optymalną opcją jest wersja Business, z nieograniczoną przestrzenią przechowywania danych, wyższym poziomem zabezpieczeń czy możliwością odzysku danych z nieograniczonego przedziału czasowego. Najbardziej rozwiniętym modelem i pokazującym możliwości systemu jest wersja Enterprise, przeznaczona dla dużych podmiotów i pozwalająca na wykorzystywanie potencjału Google do analiz dużych ilości danych. 

Zależnie od pakietu, miesięczne ceny abonamentu wahają się od 5,20 euro w wersji Basic, przez 10,40 euro dla Business czy też 23 euro za wersję Enterprise. 

Proste i skuteczne rozwiązania

Poczta firmowa w Google jest obecnie najbezpieczniejszym i najbardziej opłacalnym rozwiązaniem, które istnieje obecnie na rynku. Duża liczba sprzężonych ze sobą aplikacji, które pozwalają na wydajną pracę, pakiet korzyści i wysoki poziom zabezpieczeń to cechy, które sprawiają, że jest to rozwiązanie często wybierane przez polskich przedsiębiorców. 

Jak rozpocząć swoją przygodę z G Suite? To proste! Wystarczy wypełnić formularz na stronie oficjalnego Partnera Google Cloud, by rozpocząć 30 dniowy okres testowy (dla porównania, w Google trwa 14 dni) https://flyonthecloud.com/pl/g-suite/