piątek, 28 styczniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Gdzie warto kupić apartamenty inwestycyjne?

Inwestowanie na rynku nieruchomości to popularny sposób na ulokowanie swojego kapitału. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się apartamenty, które są przeznaczone na wynajem krótkoterminowy. W jakim miejscu warto mieć taką nieruchomość? Tego dowiesz się z naszego artykułu.

Gdzie warto kupić mieszkanie pod wynajem krótkoterminowy?

Zakup nieruchomości, po to, żeby czerpać zysk z najmu to bardzo popularny sposób na zarabianie. Szczególnie w dużych miastach, w których popyt często zdecydowanie przewyższa podaż. Posiadanie mieszkania w atrakcyjnej lokalizacji to bardzo dobry biznes z wysoką roczną stopą zwrotu.

Apartamenty inwestycyjne trochę się jednak różnią od standardowego modelu wynajmowania mieszkań. W ich przypadku bardzo dużą rolę odgrywa lokalizacja. Z racji tego, że wynajem jest krótkoterminowy, to ważne jest to, żeby lokal znajdował się w centrum miasta lub w pobliżu jakiegoś atrakcyjnego miejsca. Dlatego też dużą popularnością cieszą się budynki w miejscowościach turystycznych. W takich miejscach zdecydowanie łatwiej jest znaleźć osoby, które będą chętne na wynajęcie lokalu.

Apartament nad morzem

Bałtyk to najpopularniejszy cel podróży wakacyjnych Polaków. Co roku na wybrzeżu wypoczywają miliony ludzi, co czyni ten obszar naszego kraju interesującym pod kątem inwestycji. Widać to również po tym, jak dużo nowych budynków powstaje na polskim wybrzeżu. Mimo to, znalezienie miejsca do noclegu podczas wysokiego sezonu graniczy prawie z cudem.

Dlatego też warto kupić apartamenty inwestycyjne nad Morzem Bałtyckim, np. te oferowane przez vacationinvestments.pl. Jeśli chodzi o konkretne miejscowości, to im większa, tym lepiej. W nadmorskich wioskach po sezonie życie praktycznie zamiera, ponieważ brakuje ruchu turystów. Jeśli więc masz możliwość, to lepiej kupić lokal w dużych miejscowościach, jak np. Sopot, Kołobrzeg lub Świnoujście.

Domek lub apartament w górach

Góry to również popularny kierunek wakacyjnych wojaży Polaków. Wiele osób relaksuje się podczas podziwiania górskich widoków. Szczególną popularnością cieszą się Tatry i ich stolica – Zakopane. To miejsce, w którym również warto mieć apartamenty inwestycyjne. Szczególnie że w dużych górskich ośrodkach jest jeszcze łatwiej o potencjalnych klientów niż nad morzem. A to dlatego, że ruch tutaj odbywa się cały rok, zarówno w sezonie letnim, jak i zimowym.

Z tego powodu warto się zdecydować na zakup lokalu w górach. Dzięki dużej liczbie turystów, którzy rokrocznie przybywają do największych kurortów, Twój apartament będzie miał szansę na maksymalne obłożenie.

Mieszkanie inwestycyjne w dużym mieście

Największe polskie miejscowości to także atrakcyjny kierunek w poszukiwaniu nieruchomości pod inwestycje. Co roku Kraków, Warszawę, Gdańsk i Wrocław odwiedzają miliony turystów z całego świata. Dlatego też w dużych miastach również nie powinieneś mieć większych problemów ze znalezieniem osób chętnych na pobyt w lokalu.

Twoją szansę na znalezienie chętnych do wynajęcia apartamentu zwiększa też fakt, że w takich miastach znajdują się siedziby dużych firm. Duże korporacje również szukają komfortowych mieszkań, w których mogą się zatrzymać członkowie kadr kierowniczych z zagranicznych oddziałów.