niedziela, 14 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Giżycko – centrum żeglarstwa w Polsce

Giżycko to miasto położone w województwie warmińsko-mazurskim. Jest to centrala powiatu giżyckiego oraz gminy wiejskiej Giżycko. Mieścina ta słynie z żeglowania, gdyż położona jest pomiędzy jeziorami Kisajno i Niegocin. Z tego powodu do Giżycka każdego roku przybywa tłum podróżnych zafascynowanych pięknem mazurskich plenerów. Bez przerwy meldują się też miłośnicy sportów, uczęszczający do okolicznych grup, w których trenuje się rozmaite sporty wodne. W miejscowości jest jednak dużo innych terenów, które trzeba odwiedzić podczas wypadu w te rejony. Dowiedz się, które sektory miasta są szczególnie cudowne i udaj się na podróż swoich marzeń.

Jakie zabytki można zobaczyć w Giżycku?

Giżycko słynie z dużej ilości terenów zadrzewionych. Znaczącą część miasteczka zajmują lasy, parki rekreacyjne oraz ogrody. Są to miejsca znakomicie nadające się do odpoczynku pod chmurką. Na terenie Giżycka można znaleźć aż dziewięć pomników przyrody, z których większość to pojedyncze, okazałych rozmiarów drzewa. Na brzegach jezior można podziwiać prześliczne porty, przystanie, a także ośrodki sportów wodnych. Do najczęściej odwiedzanych obiektów kultury w Giżycku należą też średniowieczny zamek krzyżacki oraz Twierdzę Boyen. Dzisiaj w zamku zlokalizowany jest hotel, gdzie można spędzić kilka dni w trakcie pobytu w tej malowniczej lokalizacji. Boyen to twierdza w kształcie gwiazdy, która została wzniesiona w XIX wieku z rozkazu władcy Prus – Fryderyka Wilhelma IV. Jej historia jest szczególnie wspaniała, ponieważ była ona newralgicznym obiektem strategicznym w czasie dwóch wojen światowych. Aktualnie obszar twierdzy jest spożytkowany i udostępniony dla przyjezdnych i wielbicieli historii militarnej. Oprócz zwykłego zwiedzania lokalizacji z przewodnikiem w Twierdzy Boyen odbywają się rekonstrukcje bitew, a także zjazdy motocyklowe czy różne spektakle. Ciekawym punktem na drogach Giżycka jest most obrotowy nad Kanałem Łuczańskim. Jest to jedyny tego typu obiekt w skali kraju. Co więcej, jest to jedna z niewielu tego rodzaju konstrukcji w Europie. W sezonie wakacyjnym atrakcja przyciąga całe grupy podróżnych, którzy pragną obejrzeć moment otwierania.

Giżycko – nie tylko na urlop

W Giżycku każda usługa turystyczna ma istotne znaczenie dla pracy całego rejonu. Jednakowoż nieustannie powiększają się inne dziedziny gospodarki. Zwiększającą się popularnością cieszy się przemysł lekki, a przede wszystkim produkowanie rozdzielni elektrycznych, świateł przemysłowych oraz lampek oszczędnych w formie popularnych łańcuszków świątecznych. Do przodu idzie także przemysł spożywczy. Reprezentowany jest przez takie firmy jak zakład mleczarski, wytwórnia sękaczy oraz kilka zakładów produkujących pieczywo. Pełną listę przedsiębiorstw znajdujących się w Giżycku bez trudu odszukasz pod adresem strony: https://gizycko.info.pl/. Wyróżnione są tam zarówno sklepy, jak i lokale usługowe. Przede wszystkim warto zaznajomić się z katalogiem „banki w Giżycku„. Te miejsca mogą okazać się potrzebne w wielu wypadkach.

Życie kulturalne w Giżycku

W Giżycku organizowane są cykliczne wydarzenia kulturalne, które przyciągają rzesze fanów z każdego regionu państwa. Do najbardziej znanych wydarzeń zalicza się Festiwale Piosenki Żeglarskiej i Morskiej oraz koncerty organowe, które są ciekawą atrakcją w sezonie letnim. Władze miasta dbają też o pasjach młodszych osób i dzieci. Dostępne są ćwiczenia w sekcjach tanecznych, wokalnych, aktorskich, artystycznych i zdjęciowych. Dla nieco starszych osób dobrymi zamiennikami mogą być chór, sekcja szachowa lub Klub Seniora. W Giżycku istnieje też kilka regionalnych gazet oraz portali internetowych. Wiadomości z województwa rozpowszechniane są też przez warmińsko-mazurskie rozgłośnie radiowe.