piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Hity wśród gadżetów 2020

2020 już za nami. W roku tym wydarzyło się na świecie bardzo wiele, w tym także w świecie nowoczesnych technologii. Dziś przyjrzymy się najlepszym gadżetom, które cieszyły się popularnością w 2020 roku.

Robot sprzątający

Ten gadżet zrobił prawdziwą furorę i był jednym z najczęściej kupowanych urządzeń, ze swoim szczytem zakupowym w Black Friday. Robot sprzątający to rewolucja w sprzątaniu. Kto z nas nie marzył o tym, aby w końcu nie trzeba było wykonywać tej niewygodnej i czasochłonnej czynności, jaką jest odkurzanie? Dziś możemy cieszyć się czystą podłogą nie robiąc zupełnie nic oprócz uruchomienia niewielkich rozmiarów okrągłego urządzenia. Czym właściwie jest robot sprzątający? To nic innego jak bezprzewodowy odkurzacz posiadający zbiornik do brud, zasilany baterią, którą ładujemy w specjalnej bazie podłączonej do gniazda sieciowego. Taki robot, po włączeniu, rozpoczyna swoją pracę, poruszając się po podłodze i odkurzając ją pasmo po paśmie, a jednocześnie omijając napotkane przeszkody. Obecnie na rynku funkcjonuje kilku producentów tego rodzaju urządzeń. Przykładem może być Xiaomi robot sprzątający, który wyposażony jest również w funkcję mopowania. Oznacza to, że jedno urządzenie potrafi odkurzyć, a następnie umyć podłogę. 

Hulajnoga elektryczna

Ten gadżet od kilku lat wiedzie prym wśród elektrycznych urządzeń. Hulajnoga elektryczna obecnie coraz częściej wybierana jest jako alternatywa dla poruszania się po mieście samochodem czy autobusem i nic w tym dziwnego, bowiem dzięki niej możemy ominąć korki, skrócić czas podróży, a także spędzić trochę czasu na świeżym powietrzu. Użytkownicy hulajnogi elektrycznej doceniają w niej nie tylko możliwość dość szybkiego poruszania się po zatłoczonym i zakorkowanym mieście, ale również komfort, jaki daje jazda na niej, co zapewniają określone parametry urządzenia. Dostępne na rynku hulajnogi zasilane są wbudowaną baterią, która umożliwia pokonanie dystansu nawet do 45 km. Prędkość, jaką można rozwinąć na tym pojeździe to ok. 25 km / h. 

Oczyszczacz powietrza

To urządzenie zdecydowanie zwiększyło swą popularność właśnie w roku 2020, gdy kwestie zdrowia, a w szczególności płuc, nabrały nowego znaczenia. Oczyszcza powietrze to urządzenie, które w szybki sposób pozwala oczyścić je z zanieczyszczeń typu smog, dym papierosowy, metale ciężkie, zarodniki grzybów i pleśni oraz wiele innych niebezpiecznych dla zdrowia związków. Oczyszczacz powietrza polecany jest każdemu, komu zależy na zadaniu o zdrowie swoich płuc, ale także osobom cierpiącym na dolegliwości układu oddechowego, o obniżonej odporności, a także alergikom. W szczególności powinny w niego zainwestować mieszkańcy zanieczyszczonych miast.

Smartwatch

Ten gadżet pokochali z kolei sportowcy. Wielofunkcyjny zegarek nie tylko wskazuje czas, ale również pozwala mierzyć tętno, spalone podczas aktywności fizycznej kalorie, przebyty dystans i wiele innych parametrów. Nowoczesne smartwatche umożliwiają także odbieranie połączeń telefonicznych, wyświetlanie komunikatów z social mediów i wiele innych czynności. Dostępne na rynku smartwatche, oprócz wielu funkcji, posiadają również bardzo stylowy design, dzięki czemu mogą być świetnym dodatkiem modowym do każdej stylizacji. Możemy je kupić zarówno w wersji sportowej, na gumowym pasku, jak i w wersji eleganckiej – na metalowej bransolecie.

Słuchawki bezprzewodowe Bluetooth

Uwielbiane przez każdego sportowca. A zwłaszcza przez biegaczy i rowerzystów. Cieszą się także ogromną popularnością wśród osób, które na co dzień często rozmawiają przez telefon. Słuchawki bezprzewodowe łączą się z telefonem za pomocą Bluetooth, zatem nie jest potrzebny żaden przewód, aby przekazać dźwięk z urządzenia do naszego ucha. To ogromne udogodnienie podczas sportu, ale także w codziennym użytkowaniu telefonu. Dzięki wbudowanego mikrofonowi można bowiem wygodnie prowadzić rozmowę bez konieczności trzymania w ręce telefonu. 

Powyższe gadżety to zdecydowanie hity roku 2020, które cieszyły się ogromną popularnością niemal w każdej grupie odbiorców.