poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Ile kosztuje naprawa zawieszenia?

Niestety w wypadku starszych samochodów często podczas wizyty na corocznym przeglądzie technicznym pojawiają się sugestie mechanika, że jakieś elementy zawieszenia trzeba niebawem wymienić. Tych sugestii absolutnie nie wolno lekceważyć. Takie zachowanie może nie tylko doprowadzić do sytuacji, w której przy kolejnym przeglądzie samochód zostanie uznany za niezdolny do dalszego użytkowania, ale również doprowadzić do poważniejszych uszkodzeń w przyszłości.

Nie to jednak jest najgorsze. Nieprawidłowo działające zawieszenie w ogromnym stopniu wpływa na bezpieczeństwo jazdy. Kiedy zawieszenie jest uszkodzone, to podczas normalnej jazdy może to być nawet niewyczuwalne, ale w sytuacji kryzysowej może to zaważyć na tym, czy będziesz w stanie wyprowadzić samochód z trudnej sytuacji, czy nie. W ekstremalnych przypadkach uszkodzenie zawieszenia może nawet być przyczyną wypadku. To przecież zawieszenie jest układem, który łączy koła z resztą samochodu.

Najczęściej powodem odkładania naprawy jest obawa przed wysoką ceną naprawy i przez to ta jest odkładana na później. Cena naprawy zawieszenia zależy oczywiście od konkretnego modelu samochodu i części zawieszenia, które trzeba wymienić. Jesteśmy jednak w stanie podać widełki cenowe za konkretne naprawy. Mamy nadzieję, że ta ściągawka pomoże ci ocenić, ile będzie kosztowała cię twoja naprawa. Mamy nadzieję, że dzięki temu dokonasz koniecznych napraw i będziesz poruszać się bezpiecznie.

● Wymiana wahacza – 150 – 200 zł
● Wymiana amortyzatorów na jednej osi – 250 – 300 zł
● Wymiana łożysk – 200 – 250 zł
● Wymiana łączników stabilizatora – 100 – 150 zł
● Wymiana osłony przegubu – 150-200 zł
● Wymiana sworznia wahacza – 100 – 150 zł
● Wymiana belki tylnego zawieszenia – 400 – 500 zł

Musisz jednak pamiętać, że są to średnie ceny w średniej wielkości mieście i dla raczej typowych samochodów. Jeśli poruszasz się samochodem niskiej klasy, to cena naprawy będzie niższa, jeśli jednak twój samochód zalicza się raczej do marek premium, to za opisane wcześniej naprawy możesz zapłacić więcej. Cena będzie też wyższa, kiedy naprawa będzie miała miejsce w dużym mieście, jak przykładowo Warszawa.