poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Instagram – jak skutecznie wejść na szczyt popularności?

Social media są nieodłączną częścią prowadzenia biznesu. Obecnie najpopularniejszym kanałem biznesowej komunikacji jest prawdopodobnie Instagram. Odebrał on palmę pierwszeństwa Facebookowi, między innymi ze względu na większe zasięgi, ale również szybszy rozwój tej platformy.I

Instagram to narzędzie, które sprawdzą się w niemal każdej branży, a dzięki szerokiemu spektrum jego użytkowników — również niezależnie od naszej grupy docelowej. Są tam zarówno młode małżeństwa planujące zakup pierwszego domu, jak i managerowie dużych firm. W związku z tym wielu przedsiębiorców zadaje sobie pytanie — jaka jest skuteczna metoda promocji konta biznesowego na Instagramie i jak szybko zdobyć popularność?

Szybkie zdobywanie obserwujących

Jak zdobyć obserwacje na Instagramie? Istnieje na to wiele długich i żmudnych metod, wiążących się albo na czytaniu wszelkich poradników i spędzaniu ogromnych ilości czasu na platformie, albo z wynajęciem social media managera — co związane jest z dużymi, regularnymi kosztami.

Metody te są albo niezwykle kosztowne, albo równie silnie czasochłonne. Istnieje jednak również znacznie prostsza, szybsza, a przede wszystkim tańsza alternatywa! Polega ona na zakupie obserwujących. Istnieją specjalizujące się w tym firmy, które za pewną opłatą, powiększą grono twoich obserwujących o dodatkowe osoby.

Koszt takiej usługi jest niewielki, porównując go z nakładem finansowym koniecznym przy alternatywnych metodach. Jest również szybki, nie rzadko niemal natychmiastowy — nie wymaga on miesięcy, czy nawet lat codziennej i regularnej pracy. Sprawia to, że promocja konta biznesowego na Instagramie staje się znacznie prostsza.

Szybkie zdobywanie lajków

W podobny sposób zakupić można lajki na Instagramie pod naszymi postami. Duża ilość lajków to nie tylko większy prestiż konta, ale również korzystny wpływ na algorytmy Instagrama decydujące o tym, jak wiele osób będzie widzieć twoje posty. To szybka i prosta metoda. Przed zakupem warto mieć jednak kilka rzeczy na uwadze.

Na co uważać?

Promocja konta biznesowego na Instagramie to trudne zadanie. Na rynku istnieje wiele firm oferujących zakup obserwujących bądź lajków. Kluczowe jest, aby konta, które będą nas obserwować lub lajkować nasze zdjęcia, były kontami prawdziwych użytkowników. Na rynku istnieje wiele firm stosujących nieuczciwe praktyki, które oferują zakup obserwowań oraz lajków pochodzących od tak zwanych botów — czyli sztucznie, komputerowo wygenerowanych użytkowników.

Unikaj takich firm! Obserwowania czy lajki od botów w dłuższej perspektywie mogą przynieść więcej szkody niż pożytku. Dlatego zawsze dokładnie sprawdź ofertę danego usługodawcy przed dokonaniem zakupu.