piątek, 28 styczniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Instalacje fotowoltaiczne w przedsiębiorstwach – jakie są możliwości?

Jesteś przedsiębiorcą i zastanawiasz się nad inwestycją w panele fotowoltaiczne? Chcesz jednak w pierwszej kolejności poznać wszystkie informacje na temat korzyści i możliwości uzyskania wsparcia w finansowaniu zakupu oraz montażu instalacji? W poniższym materiale znajdziesz wiele przydatnych informacji, które powinny okazać się dla Ciebie niezwykle pomocne. Zobacz, co może zaoferować Ci fotowoltaika dla firm i jakie masz możliwości.

Fotowoltaika dla firm – korzyści inwestycji i montażu

Każda inwestycja musi nieść za sobą korzyści – zarówno w długim, jak i krótkim wymiarze czasu. Czy montując panele fotowoltaiczne na posesji lub dachu firmy, przedsiębiorstwo zyska tyle, by zakup instalacji był opłacalny? 

Wsparcie ochrony środowiska i korzyści wizerunkowe

Trend ekologiczny ma coraz większe znaczenie na całym świecie. Klienci chętniej korzystają z usług i produktów firm, które wspierają ochronę środowiska. Jeśli więc Twój obiekt będzie korzystać z układu OZE, warto się tym chwalić. Kontrahenci na pewno docenią to, że wspierasz walkę o przyszłość naszej planety, a Twoja oferta stanie się o wiele bardziej konkurencyjna na rynku. Nie musisz więc walczyć ceną, a możesz skupić się na swoim wizerunku, który również jest doskonałym narzędziem sprzedażowym. 

Optymalizacja rachunków eksploatacyjnych

Im więcej pieniędzy zostanie w budżecie firmy pod koniec kwartału lub roku, tym więcej możliwości na przyszłe inwestycje lub zabezpieczenia masz do wykorzystania. Po co płacić za energię elektryczną (której ceny stale rosną z roku na rok), skoro możesz zaspokoić potrzeby przedsiębiorstwa przy pomocy nowoczesnej fotowoltaiki. 

Wzrost wartości firmy i jej nieruchomości

Skoro instalacja fotowoltaiczna generuje dodatkowe oszczędności, a przedsiębiorca może liczyć również na korzyści wizerunkowe, wartość samej nieruchomości firmy z instalacją fotowoltaiczną także rośnie. Dzięki temu ewentualna sprzedaż przedsiębiorstwa lub obiektów należących do nich (ewentualnie najem lub dzierżawa) będzie nie tylko prostsza, ale i ostateczna kwota wzrośnie o naprawdę znaczącą sumę pieniędzy. Nowy nabywca wchodzi w końcu do budynku, który posiada już zamontowane systemy generujące dla niego oszczędności (co w rozrachunku rocznym może oznacza dużo więcej środków finansowych w budżecie firmy). Nie musi więc przejmować się kwestią dokumentacji, zakupu, montażu i całego procesu inwestycji w fotowoltaikę – co dla wielu firm ma ogromne znaczenie podczas wynajmu, zakupu lub dzierżawy siedziby. 

Finansowanie fotowoltaiki z pomocą leasingu

Obawiasz się o to, że jednorazowa transakcja zakupu instalacji fotowoltaicznej zbyt mocno obciąży budżet Twojej firmy? Warto w takich momentach zastanowić się nad formą finansowania inwestycji poprzez leasing. Jest to wygodna opcja, która pozwala rozłożyć koszty na równe wygodne raty. 

Rata leasingowa dla firm często jest równoznaczna z rachunkami za energię elektryczną. W tym wypadku jednak przedsiębiorcy otrzymują realną wartość dla biznesu. Sam obiekt staje się dużo bardziej atrakcyjny na rynku, a przy obecnych regularnych wzrostach cen prądu elektrycznego, istnieje dużo większe prawdopodobieństwo, że fotowoltaika zacznie generować oszczędności jeszcze przed ostateczną spłatą zobowiązań leasingowych.  

Skorzystaj z profesjonalnego wsparcia Vosti

Chcesz poznać ofertę, która zostanie przygotowana zgodnie z Twoimi indywidualnymi potrzebami i oczekiwaniami? Doradcy Techniczno-Handlowi B2B Vosti są do Twojej dyspozycji i z przyjemnością spotkają się z Tobą osobiście w siedzibie Twojej firmy. Na stronie Vosti znajdziesz również wiele przydatnych informacji, które pomogą Ci zarówno przy podjęciu decyzji, jak i samej inwestycji. Doradca Vosti spotka się również osobiście z Tobą w siedzibie Twojej firmy, dzięki czemu będzie on w stanie ocenić możliwości i zaprezentować odpowiednie rozwiązania zapewniające maksymalną efektywność.