piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Inwestycje w nieruchomości – wszystko co należy wiedzieć!

Dla wielu osób posiadanie pieniędzy kojarzy się przede wszystkim z samym posiadaniem pieniędzy najczęściej w domowym zaciszu lub na koncie bankowym. Jednak jedna z podstawowych zasad ekonomii mówi, iż pieniądze, które nie pracują tak naprawdę tracą na swojej wartości. Dlatego jednym z najlepszych i jednocześnie coraz bardziej popularnych źródeł ulokowania swoich oszczędności są inwestycje w nieruchomości. Warto zatem wiedzieć co należy zrobić aby praktycznie natychmiast móc inwestować na rynku nieruchomości.

Czym są inwestycje w nieruchomości?

Aby rozpocząć inwestowanie kliknij w ten link: https://www.art-bud.com.pl/dla-inwestorow/

W najprostszym tłumaczeniu inwestycja w nieruchomości polega na zakupie danej nieruchomości (lub wielu nieruchomości naraz) z myślą o dalszym zarabianiu na tej nieruchomości. Istnieje kilka sposobów jak można zarabiać na nieruchomościach. Należą do nich:

  • Gotowce inwestycyjne oraz flipy – polega to na kupnie danego mieszkania, wyremontowaniu go (jeśli wymaga tego sytuacja) oraz odsprzedaży po wyższej cenie niż cena kupna wraz z remontem;
  • Wynajem mieszkań – kupno mieszkania z myślą o jego wynajmowaniu (w całości lub dzieląc go na pokoje).

Alternatywnym sposobem na inwestycję w nieruchomości jest również kupno całej kamienicy. Można ją następnie zaadaptować pod hotel lub pod kwatery pracownicze, jednak należy pamiętać, iż na tego typu inwestycję potrzebna jest spora suma środków (ok. 1 miliona złotych). Należy również wiedzieć, iż w przypadku gotowców inwestycyjnych oraz flipów kupno mieszkań dobrze jest finansować gotówką i środkami własnymi. Przy wynajmie mieszkań lepszym pomysłem będzie zakup mieszkania na kredyt hipoteczny, gdyż to lokatorzy przez kilka lub kilkanaście lat mogą w całości spłacić całe mieszkanie.

Czym jest crowdfunding nieruchomości?

Pojęcie to jest stosunkowo nowe i od niedawna obecna w Polsce. Z racji tego, iż obecnie w Polsce jest korzystna sytuacja i duża dostępność taniego kredytu wielu inwestorów myśli nie tylko o inwestycjach w mieszkanie prywatne ale też w innego rodzaju powierzchnie. Z tego względu powstał crowdfunding nieruchomości, który polega na kupnie danej powierzchni przez większą liczbę inwestorów w celu jej wynajmu dla klientów biznesowych np. dla korporacji lub jako powierzchnia handlowa. 

Jest to bardzo dobra opcja inwestycji w nieruchomości głównie ze względu na to, iż jest to bezpieczny sposób na ulokowanie swoich oszczędności oraz pewność co do otrzymanego zysku w krótkim jak i długim terminie. Dlatego też inwestycje grupowe w tego rodzaju nieruchomości stają się coraz bardziej popularne.

Czy potrzeba własnego kapitału aby inwestować w nieruchomości?

Za każdym razem aby rozpocząć inwestowanie w nieruchomości trzeba mieć kapitał. Niekoniecznie jednak trzeba mieć fizycznie zgromadzone środki na rachunku bankowym aby móc bez problemu zainwestować w daną nieruchomość. Najlepszym sposobem na znalezienie kapitału do inwestycji  w nieruchomości oprócz kredytu bankowego jest rozpoczęcie współpracy z wybranym biurem nieruchomości. 

Praca osoby poszukującej nieruchomości polega na wyszukiwaniu najlepszej opcji w danej lokalizacji, sprawdzenie stanu technicznego oraz uregulowań prawnych oraz przekazanie wszelkich istotnych informacji potencjalnemu inwestorowi. Od każdej zrealizowanej transakcji można przede wszystkim otrzymać wynagrodzenie ale również można uzyskać cenne kontakty, dzięki którym łatwiej jest wejść w temat np. crowdfundingu nieruchomości. Wobec tego posiadanie kapitału do inwestowania w nieruchomości na samym początku nie jest konieczne, gdyż wystarczy odrobina chęci i zaangażowania aby zacząć inwestować w nieruchomości.