niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jak dobrać manipulator podciśnieniowy? Sprawdź i dowiedz się!

Manipulator podciśnieniowy to urządzenie, które znajdzie dla siebie zastosowanie w wielu magazynach czy na halach produkcyjnych. Dzięki różnorodnym chwytakom, można go wykorzystywać w wielu branżach, a łatwa i bezpieczna obsługa usprawni pracę.

Czym jest manipulator podciśnieniowy? 

Jest to urządzenie, którego zadaniem jest ułatwienia przenoszenia ładunku z punktu A do punktu B. Manipulator podciśnieniowy dzięki odpowiednio dostosowanemu chwytakowi, przysysa się do powierzchni ładunku, poprzez wytworzenie w urządzeniu próżni. W ten sposób mamy gwarancję, że przemieszczany obiekt jest mocno przytwierdzony do chwytaka i nie może od niego odpaść. 

Dzięki rozwiązaniom technologicznym, manipulator podciśnieniowy pozwala operatorowi urządzenia swobodnie przemieszczać obiekt czy zatrzymać go w dowolnej pozycji. Takie rozwiązanie szczególnie sprawdza się w przedsiębiorstwach produkcyjnych.

Jak dobrać manipulator podciśnieniowy? 

Decydując się na zakup takiego urządzenia, musimy mieć na uwadzę, że posiada ono swoje graniczne parametry. W zależności od potrzeb będą się one zmieniać, dlatego manipulator podciśnieniowy musi być właściwie dobrany do stanowiska, na którym będzie wykorzystywany. 

Jednym z głównych parametrów technicznych jest maksymalny udźwig. Przeciążenie manipulatora niechybnie będzie prowadzić do Uszkodzenia zarówno manipulatora jak i elementu dźwiganego. Dlatego przed zakupem, należy dokładnie określić wagę ładunków, jakie manipulator podciśnieniowy będzie przenosił.  

Drugim ważnym aspektem są chwytaki. To one odpowiadają za dostosowanie manipulatora do pracy przy konkretnych ładunkach. Zupełnie inny chwytak wykorzystamy do beczek, a inny do przenoszenia beli papieru. Manipulator podciśnieniowy jest dość wszechstronnym urządzeniem, a zaopatrzony w odpowiednie chwytaki, może być z powodzeniem przenoszony na inne stanowiska pracy, kiedy w danym przestanie być potrzebny. To także świetna informacja dla firm, które są zmuszone do zmian procesów produkcyjnych lub usługowych, ale nie chcą rezygnować z zakupionych urządzeń. 

Gdzie kupić manipulator? 

Warto sprawdzić dostępne możliwości w internecie. Manipulator podciśnieniowy możemy znaleźć choćby na stronie http://manipulators.eu/, gdzie znajdziemy odpowiednią ofertę takiego urządzenia. Dodatkowo został on szczegółowo opisany, a także znajdziemy tam informacje o dostępnych modelach i ich właściwościach, które jak już zostało napisane – są ważne, kiedy musimy wybrać odpowiedni manipulator podciśnieniowy.