sobota, 2 marcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jak uniknąć błędów przy projektowaniu hali stalowej?

borga kominukuje jak uniknąć błędów przy projektowaniu hali stalowej

Hale stalowe są konstrukcjami wyróżniającymi się na tle innych budynków lekkością konstrukcji oraz łatwością zaadaptowania ich pod dowolną działalność. Jednak, aby taki obiekt spełniał wszystkie stawiane mu wymagania musi być bardzo precyzyjnie zaprojektowany oraz zmontowany. Nietrzymanie się tych zaleceń może prowadzić do powstawania niebezpiecznych sytuacji na terenie hali, a także poważnie wpływać na jej estetykę oraz trwałość.

Jaka jest przyczyna powstawania błędów na etapie projektu?

Już w fazie projektowania może pojawić się wiele błędów, które w trakcie następnie wykonywanych zadań mogą być trudne do wyeliminowania. Pierwszym z nich jest nieprzedstawienie projektantowi wszystkich najważniejszych potrzeb i oczekiwań, przez co specyfikacja hali nie zostanie precyzyjnie określona. Takie działanie może wynikać z niepotrzebnego pośpiechu i chęci rozpoczęcia prac budowlanych możliwie jak najszybciej. Projektowanie wymaga wykonania dokładnych obliczeń i pomiarów, dlatego jest procesem, na który należy poświęcić odpowiednią ilość czasu. Wykonanie dokumentacji projektowej koniecznie należy powierzyć doświadczonej firmie, która cieszy się uznaniem wśród klientów i zatrudnia projektantów o wysokich kwalifikacjach. Dzięki temu można być pewnym, że ryzyko wystąpienia jakichkolwiek błędów zostanie praktycznie wyeliminowane.

Budowa hali stalowej – uniknięcie błędów montażowych

Z racji tego, że inwestycja jaką jest wykonanie obiektu stalowego to wieloetapowy proces, należy mieć na uwadze, że błędy mogą wystąpić nie tylko na etapie projektowania hali, ale również podczas montowania ze sobą komponentów, jeśli właśnie do tej czynności użyte zostaną części i elementy niezgodne z dokumentacją. Wszystkie połączenia spawane muszą być zrobione precyzyjnie, śruby łączące powinny być wyprodukowane z najlepszych jakościowo surowców i być ściśle dopasowane do nawierconych otworów, elementy montażowe muszą posiadać wysokiej jakości zabezpieczenia antykorozyjne i być dobrze połączone z fundamentami. Bardzo istotną kwestią jest również nadzorowanie wszystkich przeprowadzanych prac.

Prefabrykowane hale stalowe wykonywane przez jednego generalnego wykonawcę

Uniknięcie wszystkich błędów podczas projektowania i montażu hali stalowej jest możliwe, ale nie jest to cel łatwy do osiągnięcia. Każdemu zleceniodawcy zależy na tym, aby jego inwestycja spełniała wszystkie wymagania prawa budowlanego oraz charakteryzowała się wysoką jakością wykonania. Z tego względu warto powierzyć wykonanie hali stalowej firmie, która kompleksowo zajmie się całym zleceniem. Takie przedsiębiorstwa jak np. Borga (https://www.borga.pl/hale-stalowe/), projektują obiekty ze stali i załatwiają wszystkie niezbędne formalności, które pozwolą otrzymać pozwolenie na budowę. Ponadto, generalny wykonawca dba o dostarczenie na plac budowy wszystkich komponentów, a następnie o ich precyzyjny montaż, a także koordynuje przeprowadzanie wszystkich prac włącznie z zakładaniem instalacji i zagospodarowaniem terenu wokół obiektu.