piątek, 14 czerwcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jak wybrać firmę obsługującą obszar kadrowo-płacowy w Warszawie?

Przedsiębiorstwa zatrudniające pracowników muszą prowadzić dokumentację kadrowo-płacową. Nie mają jednak obowiązku samodzielnego wykonywania obowiązków w tym zakresie – mogą przekazać je firmie zewnętrznej, która będzie odpowiadać za zadania HR&Payroll. Jak jednak wybrać odpowiedniego partnera do współpracy? Podpowiadamy.

Wiarygodność, bezpieczeństwo i kompetencje

Obowiązek prowadzenia dokumentacji obejmującej m.in. wyliczanie urlopów, wynagrodzeń, delegacji, czy przekazywanie deklaracji do ZUS-u i Urzędu Skarbowego wymaga, aby każda czynność była wykonywana z należytą starannością. Ewentualne błędy w tej materii mogą być kosztowne dla firmy. Z tego względu warto zaufać kancelarii, która nie tylko zajmuje się sprawami związanymi z HR&Payroll, ale ma znacznie szersze kompetencje, obejmujące np. outsourcing księgowości czy doradztwo podatkowe i biznesowe. Znajomość aktualnego prawa i jego interpretacji to podstawa, aby sprawnie prowadzić biznes w Polsce, dlatego kancelaria podejmująca zadania kadrowo-płacowe musi mieć rozległą wiedzę i doświadczenie. Dopiero wówczas firma może mieć pewność, że jej sprawy będą prowadzone skutecznie. Ponadto bardzo ważne są wysokie standardy bezpieczeństwa danych osobowych, do których dostęp mogą mieć jedynie osoby upoważnione. Profesjonalna firma oferująca outsourcing HR&Payroll musi więc zapewnić dochowanie tychże standardów. 

WZ Partners – obsługa kadrowo-płacowa w Warszawie

W WZ Partners w ramach obsługi Payroll zajmujemy się, poza wspomnianymi wyżej zadaniami, regularnymi kontaktami z takimi instytucjami jak ZUS, US, PFRON czy GUS. Usługa HR natomiast obejmuje przygotowywanie i weryfikowanie umów o pracę, zakazów konkurencji, porozumień i innych dokumentów, które powinny znajdować się w aktach osobowych zatrudnionych. Dbamy także o ważność badań lekarskich czy szkoleń BHP pracowników.  Ponadto proponujemy pomoc w tworzeniu wewnętrznych regulaminów wynagradzania, instrukcji i tym podobnych pism i dokumentów, bez których przedsiębiorstwo nie może poprawnie funkcjonować. Stawiamy na otwartą komunikację zarówno z innymi działami firmy, jak i z osobami odpowiedzialnymi za zarządzanie. Korzystamy z nowoczesnych, elektronicznych metod wymiany informacji, które są błyskawiczne i skuteczne. Podpowiadamy firmom, jak najlepiej rozstrzygnąć kwestie prawne i biznesowe, które będą miały duży wpływ na ich przyszłość.  

Dlaczego warto?

Obsługa kadrowo-płacowa w Warszawie oznacza dostęp do najnowszej wiedzy, wykładni i interpretacji w przypadku prawa pracy, przepisów podatkowych i innych regulacji. W dłuższej perspektywie to ogromna oszczędność czasu i pieniędzy, szczególnie gdy firma zdecyduje się na rozszerzenie współpracy o outsourcing księgowości. Oba te obszary wzajemnie się przenikają, stąd owocna współpraca z WZ Partners w ramach HR i Payroll może być wstępem do kompleksowej obsługi. Już od 30 lat wspieramy firmy w Polsce o różnej wielkości i zróżnicowanym zasięgu działania, przez co efektywnie obniżamy ich koszty działalności, wspieramy w rozwoju i gwarantujemy bezpieczeństwo funkcjonowania na co dzień.