niedziela, 26 majaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jak wybrać księgowość w Bydgoszczy? Pamiętaj o tych 4 czynnikach

Kiedy otwierasz jednoosobową działalność gospodarczą bądź zaczynasz ze spółką, masz wiele rzeczy na głowie. Musisz stać się marketingowcem i jak najszybciej rozpocząć działania, żeby pozyskać pierwszych klientów. Musisz wcielić się w rolę profesjonalnego rekrutera, żeby zatrudnić najlepszych pracowników. Robisz praktycznie wszystko i starasz się, jak możesz. Pracujesz po 12-14 godzin na dobę, żeby na początku utrzymać się na powierzchni, a finalnie odnieść sukces. Ale to nie wystarczy. Bo musisz jeszcze zadbać o formalności swojej działalności gospodarczej. Chciałbyś to załatwić jak najszybciej, ale dokumentów z roku na rok musisz zbierać coraz więcej. Jeśli nie chcesz poświęcać 6 godzin miesięcznie na edukację z przepisów, to zapraszamy do lektury naszego artykułu, który przeczytasz w 6 minut i poznasz w nim 4 ważne czynniki przy wyborze biura rachunkowego.

1. Opinie poprzednich klientów

Niebawem może dołączysz do tego grona. Warto poznać opinie przedsiębiorców, którzy obecnie korzystają z usług danego biura rachunkowego lub zakończyli współpracę z potencjalnym księgowym. Pierwszym źródłem będzie strona internetowa, gdzie biura rachunkowe chwalą się swoimi pozytywnymi referencjami od klientów. Ale nie poprzestawaj na przeczytaniu komentarzy ze strony internetowej. Biuro rachunkowe jak każda inna firma chce się świetnie prezentować w sieci. Dlatego przejrzyj opinie w miejscach, na które biuro rachunkowe nie ma wpływu.

Wizytówka Google, katalogi firm. To źródła, z których dowiesz się, czy danej biuru zależy na zadowoleniu klientów. Na liście potencjalnych biur pozostaw jedynie te, które cieszą się dobrymi opiniami. W przeciwnym wypadku może okazać się, że potrzebujesz pomocy przy formalnościach, a Twoje biuro rachunkowe akurat nie ma dla Ciebie czasu.

2. Kompleksowość usług gwarantująca wszechstronną obsługę firmy

Jeszcze kilka lat temu prowadzenie biura rachunkowego polegało przede wszystkim na podstawowych usługach księgowych. Obecne przepisy sprawiają, że sytuacja się znacząco zmieniła. Na korzystaniu z biura, które oferuje jedynie podstawowy zakres usług księgowych, możesz stracić mnóstwo pieniędzy. Księgowy nie doradzi Ci w kwestii podatków. A to one będą pochłaniać niemały procent Twoich pieniędzy. Możesz zmniejszyć te straty, jeśli odpowiednio zoptymalizujesz podatki.

Ale niezbędne przy tej operacji będzie doradztwo podatkowe. Możesz poszukać biura, które oferuje pomoc przy optymalizacji kosztów. Nie jest Ci potrzebna kolejna firma, której będziesz musiał płacić – biuro podatkowe. Wystarczy biuro rachunkowe wyposażone w profesjonalistę z obszaru doradztwa podatkowego. To usługa cenna szczególnie dla firm, które mogą wykorzystać różne luki podatkowe. A to nie jedyna usługa, którą może się zająć biuro rachunkowe.

Biuro może Ci zapewnić kompleksowy zakres usług, dzięki któremu zmniejszysz koszty prowadzenia swoich formalności. Jeśli interesuje Cię taka optymalizacja wydatków związanych z formalnościami np. zmniejszenie kosztów obsługi kadrowo-płacowej, to koniecznie sprawdź centrumksiegowe.pl. To firma, która pomoże Ci przy zakładaniu firmy, zajmie się Twoimi sprawami kadrowymi, księgowością. Ponadto wspomoże Cię w procesie windykacji, a w razie potrzeby masz do Twojej dyspozycji dział prawny. Sprawdź sam!

3. Świetny kontakt z biurem rachunkowym to podstawa

Sprawdzisz to dopiero przy współpracy z biurem. Wystarczy Ci miesiąc, żeby sprawdzić, jak biuro działa w praktyce. Czy faktycznie biuro zapewnia indywidualne podejście, czy to jedynie puste obietnice. Wieloletnie doświadczenie, umiejętność wykorzystania różnych systemów informatycznych w niczym Ci nie pomoże, jeśli pracownicy biura nie odbierają Twoich telefonów i nie odpowiadają na wiadomości mailowe. Nie może być tak, że masz pilną sprawę, a firma, której płacisz za obsługę tych spraw – nigdy nie ma dla Ciebie czasu. Jeśli taka sytuacja się notorycznie powtarza, rozważ zmianę biura rachunkowego.

4. Certyfikaty pracowników zapewniają rzetelną realizację usług księgowych i nie tylko

To szczególnie ważne, kiedy w grę wchodzi działalność specyficzna. Taka, gdzie niezbędne jest codzienne śledzenie przepisów. Jeśli firma może się pochwalić certyfikatami z obszaru rachunkowości, to z pewnością znajdziesz taką informację na stronie internetowej. Nabyta wiedza teoretyczna pracowników biura sprawia, że biuro może realizować usługi coraz wyższej jakości. Dzięki temu możesz być pewien owocnej współpracy. Sytuacja wygląda zupełnie inaczej, kiedy posiadając specyficzną firmę, wybierzesz podstawowe biuro rachunkowe.

Małe biuro zajmujące się jedynie podstawowymi sprawami nie jest w stanie śledzić przepisów z różnych branż. Dlatego przedsiębiorcy, którzy mają specyficzną działalność gospodarczą, powinni wybierać biura doświadczone w prowadzeniu takich firm. To gwarancja zadowolenia ze współpracy.

Jak wybrać księgowość w miejscowości Bydgoszcz? Podsumowanie

Wybór odpowiedniej firmy księgowej to fundament każdej firmy. Dobry wybór pozwoli Ci skupić się na sprawach firmowych i ułatwi Ci realizację niezbędnych formalności. Wybierz biuro rachunkowe zgodnie z naszymi wskazówkami, a z pewnością będziesz zadowolony z usług wybranej firmy. Sprawdź sam!