niedziela, 14 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jak wybrać wyposażenie BHP? Sklep Online i 5 ważnych wskazówek

Bezpieczeństwo i Higiena Pracy (skrót. BHP) obowiązuje pracowników w każdej firmie i na wszystkich stanowiskach – niezależnie od tego, czy jesteś prezesem spółki handlowo-usługowej, czy zajmujesz stanowisko specjalisty remontowo-budowlanego przy dużych projektach. Oczywiście są to jasno sprecyzowane zasady, które mają realny wpływ na bezpieczeństwo pracowników i osób znajdujących się w pobliżu. Należy więc zapoznać się z nimi i dostosować do nich zarówno swoje zachowanie, jak i narzędzia pracy. Zobacz, jak wybrać odpowiednie komponenty zgodne z BHP. Sklep online Protect-BHP.pl gwarantuje dostęp do wszystkich elementów wyposażenia, których potrzebujesz Ty i Twoich pracownicy lub wspólnicy. 

Wyposażenie BHP – sklep online oferujesz wszystko, czego szukasz

Definiowanie komponentów i narzędzi BHP jest stosunkowo trudne. Zależy to w końcu od miejsca pracy, stanowiska i obowiązków. Nie można zatem powiedzieć, że każdy przedsiębiorca musi zainwestować w określone elementy (chociaż wyróżniamy kilka obowiązkowych przedmiotów, tj. gaśnica czy apteczka). 

Co zatem zaliczamy jako wyposażenie BHP? Są to przede wszystkim:

  • zabezpieczenia głowy (np. kaski);
  • zabezpieczenia dróg oddechowych;
  • liny bezpieczeństwa;
  • okulary ochronne dla oczu. 

I wiele innych komponentów. Nie można jednak zapominać o BHP samego obiektu, czyli:

  • gaśnicach;
  • hydrantach i wężach strażackich;
  • oznaczeniach dróg ewakuacyjnych;
  • apteczka;
  • defibrylatorach AED. 

Wybór konkretnych gadżetów i narzędzi zależy oczywiście od miejsca, w którym dany pracownik lub gość będą przebywać. Inaczej w końcu zostanie wyposażony pracownik budowlany, a zupełnie innego asortymentu będzie potrzebować osoba myjąca okna w wielopiętrowym biurowcu (zwłaszcza gdy myje je od zewnątrz). Więcej opcji czeka na Ciebie w Sklep.protect-bhp.pl.

Postaw na jakość i nie szukaj oszczędności, które mogą mieć wpływ na bezpieczeństwo specjalistów

Gdy mówimy na temat Bezpieczeństwa i Higieny Pracy, nie powinniśmy zastanawiać się na temat jakości wykorzystywanych zabezpieczeń, ponieważ muszą one chronić pracowników przed skutkami zróżnicowanych wypadków i zdarzeń losowych. Kamizelki odblaskowe tak samo, jak np. kaski ochronne czy liny zabezpieczające muszą perfekcyjnie spełniać swoje zadanie, czyniąc pracowników widocznymi – zwłaszcza w trudnych warunkach. 

Co zatem należy zrobić? Odpowiedź jest stosunkowo prosta – inwestować w wyposażenie sygnowane logo sprawdzonych i renomowanych producentów, zamiast zamawiać najtańsze zamienniki nieznanej produkcji. Oczywiście będą one droższe, lecz ta różnice z czegoś wynika, np. z zastosowania lepszych materiałów lub z większą dbałością o najdrobniejsze detale. 

Nie masz 100-procentowej pewności, czy Twój wybór jest odpowiedni? Nic nie szkodzi. Do Twojej dyspozycji są specjaliści z firmy Sklep.Protect-BHP.pl. Otrzymasz od nich niezbędne wsparcie zakupowe na każdym etapie transakcji – niezależnie od tego, czy dopiero szukasz konkretnych akcesoriów BHP, czy jesteś w trakcie finalizacji i płatności.