środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jak wyglądają pożyczki online bez weryfikacji?

Czasami dochodzi do takiej sytuacji w życiu, że pieniądze są potrzebne na już, w portfel świeci pustkami. Wtedy najlepszym rozwiązaniem wydaje się wzięcie pożyczki. Jednak banki wymagają weryfikacji zdolności kredytowej, a potem także wypełniania wielu dokumentów, na które możemy nie mieć czasu. Co zatem zrobić w takiej sytuacji?

Pożyczka bez weryfikacji

Taka forma jest przeznaczona przede wszystkim dla ludzi, którzy decydują się na rezygnację ze sprawdzenia w bazie dłużników. Poza tym firmy oferującą takie rozwiązanie są bardziej elastyczne, ale jednocześnie nakładają większe oprocentowanie na swojego klienta. Jest to spowodowane tym, że takie pożyczki stanowią większe zagrożenie dla firmy, a większe oprocentowanie staje się dodatkowym zabezpieczeniem.

Jednak wybranie kredytu bez weryfikacji jest stosunkowe szybsze, ale można pobrać jedynie małe kwoty. Dzięki temu oprocentowanie także nie jest za wysokie, co ułatwia potem spłacanie pożyczki.

Kto może ubiegać się o pożyczkę?

Brak weryfikacji zdolności kredytowej nie zmienia tego, jak wygląda procedura przyznawania pożyczki. Trzeba spełnić jedynie kilka warunków:

  • Ukończony 18. rok życia
  • Posiadanie dowodu osobistego
  • Posiadanie konta bankowego
  • Posiadanie nr telefonu i adresu e-mail
  • Zamieszkanie i zameldowanie na terenie kraju
  • Polskie obywatelstwo
  • Stałe i regularne dochody

Ważną zaletą całej procedury jest to, że nie trzeba się nawet ruszać z domu, by wypełnić konieczne dokumenty. W wielu przypadkach kurier przynosi wszystko, co potrzebne, a przeważnie wystarczy komputer i dostęp do internetu.

Na co uważać podczas podpisywania umowy?

Jeśli już zdecydowaliśmy się na podjęcie pożyczki, warto zweryfikować wybraną firmę, zanim podpiszemy z nią umowę. Należy też przeczytać dokładnie dokumenty i wyjaśnić z firmą wszelkie wątpliwości. W razie czego można skontaktować się z prawnikiem, by dowiedzieć się, co konkretnie może oznaczać dany zapis.

Istnieje jednak pewne zabezpieczenie. W ciągu 14 dni od podpisania umowy można ją rozwiązać bez podawania przyczyny. Może to także dotyczyć sytuacji, gdy nie przeczytało się umowy lub gdy uznaliśmy, że nie jest to oferta dla nas.

Gdy chcemy podjąć decyzję o pożyczce

Przed podjęciem decyzji warto przeanalizować wszystkie za i przeciw. Każda nowa pożyczka to zobowiązanie, które przyjdzie nam spłacać, dlatego należy podchodzić do tego ze zdrowym rozsądkiem, a nie pod wpływem chwili. Zwłaszcza gdy nie posiadamy zdolności kredytowej. Warto pomyśleć nad tym, czy jesteśmy w stanie spłacić daną pożyczkę. Jeśli nie, lepiej odłożyć to w czasie, zanim wpadniemy w spiralę długów.

Kto najczęściej sięga po pożyczki bez weryfikacji?

Najczęściej są to osoby, w których dokonują się jakieś zmiany życiowe, jak np. założenie rodziny, kupno domu czy samochodu. Są to zatem ludzie w wieku 23-35 lat. Wtedy jesteśmy bowiem na początku kariery zawodowej, często się przeprowadzamy, szukamy nowej, lepszej pracy, dlatego dobrym rozwiązaniem wydają się często pożyczki pozabankowe, które nie wymagają weryfikacji i które można zaciągnąć w kilka minut.

Jednak przed wzięciem pożyczki warto sprawdzić, jaka jest wysokość kwoty, okres spłaty, RRSO. Czasami firmy oferują także darmową pierwszą chwilówkę, dzięki czemu nie są naliczane odsetki. Czasami może to być dobrym rozwiązaniem.

Więcej informacji: https://poradynacodzien.pl/szybkie-pozyczki-online-bez-weryfikacji/