środa, 17 kwietniaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jak znaleźć odpowiedni magazyn dla swojej firmy?

Polacy są niezwykle przedsiębiorczy, każdego roku rejestrowane są nowe firmy. Niektóre z nich szybko się rozwijają, inne przez dłuższy czas pozostają na etapie małej jednoosobowej działalności. Sporo z tych firm to po prostu sklepy, które działają w przestrzeni wirtualnej. Modne stało się sprzedawanie przez internet, tak naprawdę bardzo szerokiego asortymentu. Jedną z ważnych spraw podczas rozrostu i rozwoju firmy jest znalezienie magazynu, w którym będą przetrzymywane towary.

Jak znaleźć odpowiedni magazyn?

Na początku działalności bardzo często magazyn znajduje się gdzieś obok biura, a towary pakowane są samodzielnie przez pracowników. Bywa i tak, że produkty trzyma się we własnym garażu lub spiżarni. To zrozumiałe, bo to etap cięcia i minimalizowania kosztów. Nie da się jednak ukryć, że wraz z rozwojem firmy, trzeba znaleźć inne rozwiązanie. Na szczęście na terenie całej Polski funkcjonują magazyny na wynajem, z których mogą korzystać różni przedsiębiorcy. Gdy biznes się rozrasta, zwykle wynajęcie dobrego miejsca magazynowego wraz z obsługą związaną z wysyłką paczek, jest najlepszą opcją. Jak znaleźć odpowiedni magazyn? Nie jest to łatwe zadanie. Gdy zauważy się, że etap przeniesienia się do magazynu zewnętrznego jest koniecznym krokiem w rozwoju, najlepiej szukać w ofercie lokalnej. Dlaczego właśnie lokalnej? Ponieważ dzięki temu będzie można od czasu do czasu fizycznie pojawić się w tym miejscu i zobaczyć swoje własne stany magazynowe. Jeśli wybierzemy magazyn zlokalizowany w odległej części kraju, wizyta w nim będzie sporym problemem. A zwyczajnie od czasu do czasu trzeba to zrobić, aby trzymać rękę na pulsie i doglądać rozwoju swojej firmy.

Magazyny do wynajęcia z obsługą

Skoro już wiadomo, że najlepszym rozwiązaniem będzie magazyn lokalny, na jakie inne parametry zwrócić uwagę? Na pewno istotna będzie cena za magazynowanie. Jeżeli do przechowania jest mnóstwo towarów, warunki finansowe oferowane przez magazyn koniecznie trzeba rozważyć. To jednak tylko jedna z kwestii. Warto wziąć pod uwagę kompleksowość usług, które oferuje magazyn. W przypadku dużych firm, pakowaniem, wysyłką, dostępnością towarów i aktualizacją stanów magazynowych zajmują się właśnie pracownicy, a klienci mają dostęp do wszystkich procesów poprzez zintegrowaną ze sklepem platformę, na której mogą się logować. Dzięki temu mogą zarządzać na przykład procesem zamawiania nowego towaru, ponieważ mają pełną świadomość tego, ile poszczególnych produktów znajduje się na magazynowych półkach. Zwroty towaru również obsługiwane są przez magazyn. Jednym słowem po stronie klienta – właściciela sklepu lub hurtowni, stoi tylko i wyłącznie dbanie o zaopatrzenie.

Konfekcjonowanie, wysyłka, zwroty

Pełna logistyczna obsługa ze strony magazynu, która oferowana jest przez najlepsze firmy z tej branży, to zdecydowanie najlepszy wybór. Za takie usługi płaci się więcej, ale jednocześnie można skupić się na innych obszarach rozwoju swojego biznesu. Dlatego też inwestycja związana z wyborem magazynu do współpracy jest tak ważna.