poniedziałek, 22 lipcaCodzienne Wiadomości Biznesowe
Shadow

Jaka dzielnica najlepsza do zamieszkania w Krakowie?

Wybierając miejsce zamieszkania, wiele osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo w danej dzielnicy. Znaczenie ma też dostępność sklepów czy ważnych punktów na mapie miasta. Z tego powodu powstają liczne rankingi, w których wybierane są najlepsze dzielnice do życia w danym miejscu. Jak kwestia ta wygląda w przypadku Krakowa?

Wybierając miejsce zamieszkania, wiele osób zwraca uwagę na bezpieczeństwo w danej dzielnicy. Znaczenie ma też dostępność sklepów czy ważnych punktów na mapie miasta. Z tego powodu powstają liczne rankingi, w których wybierane są najlepsze dzielnice do życia w danym miejscu. Jak kwestia ta wygląda w przypadku Krakowa?

Gdzie warto mieszkać w Krakowie?

Jak kupić mieszkanie w Krakowie? Cały proces należy rozpocząć od określenia preferowanej lokalizacji. Warto wziąć pod uwagę takie parametry, jak bezpieczeństwo, infrastruktura czy dojazd w konkretne miejsce. Wybierając mieszkanie, trzeba pamiętać o następujących kwestiach:

  • odległość od miejsca pracy i punktów w mieście, w których często bywasz,
  • sklepy i infrastruktura w danej okolicy,
  • bezpieczeństwo,
  • dostęp do terenów zielonych,
  • typy budynków mieszkalnych,
  • komunikacja z pozostałą częścią miasta.

Jeśli chodzi o mieszkanie od dewelopera, Kraków ma wiele do zaoferowania. Na takie lokale decydują się głównie osoby, którym zależy na zupełnie nowej infrastrukturze i spokojnej okolicy. W bezpiecznych dzielnicach często powstają zupełnie nowe budynki wyposażone w windę czy podziemne garaże. Są to spokojne okolice, zwykle w postaci zamkniętych osiedli. Doskonałym wyborem są m.in. Apartamenty Przewóz tworzone przez firmę LV Development. Znajdują się one nieco dalej od centrum, ale są spokojną okolicą idealną dla osób, którym zależy na bezpieczeństwie i dostępie do takich miejsc, jak np. Plaża Bagry.

Jaka dzielnica w Krakowie jest najlepsza?

Regularnie w mieście są przeprowadzane badania, które mają za zadanie wyłonić najlepszą dzielnicę w Krakowie. Bierze się wówczas pod uwagę bezpieczeństwo czy dostępność do sklepów, szpitali, centrów handlowych czy stacji kolejowych. Znaczenie mają także połączenia tramwajowe i autobusowe, łączące dane miejsce z centrum miasta. Wiele osób zwraca uwagę również na dostępność przedszkoli, szkół oraz firm, w których można znaleźć zatrudnienie.

Wyniki mogą różnić się w zależności od sposobu przeprowadzenia sondażu. Na ogół jednak za jedną z lepszych dzielnic w Krakowie są uznawane Mistrzejowice. W czołówce znajduje się również Nowa Huta oraz Stare Miasto, Grzegórzki czy Zwierzyniec. Jednym z popularniejszych miejsc jest także Krowodrza, którą najchętniej wybierają studenci. W tym miejscu znajdują się bowiem liczne uniwersytety, dlatego średnia wieku w dzielnicy jest dość niska, a połączenia z resztą miasta – bardzo dobre.

Jeśli wolisz dzielnice znajdujące się nieco dalej centrum, dobrym wyborem są Bronowice. To właśnie tam warto kupić nowe mieszkanie. Kraków szybko się rozwija, dlatego na obrzeżach miasta pojawiają się zupełnie nowe inwestycje. Trafiają one w gusta osób, którym nie zależy bezpośrednio na bliskości centrum. Na obrzeżach zwykle jest spokojniej, a nowe mieszkania zamieszkują młode pary, rodziny i osoby, które mogą pozwolić sobie na zakup lokalu w stanie deweloperskim. Z tego powodu w takich miejscach jest zwykle dość bezpiecznie.

Wybór dzielnicy a własne preferencje

Nie da się jednoznacznie stwierdzić, jaka dzielnica będzie najlepsza w danym przypadku. Różni ludzie biorą pod uwagę zupełnie inne czynniki. Niektórym zależy na dostępie do dworca, centrów handlowych czy restauracji. Wówczas zdecydowanie najlepszym wyborem są dzielnice w centrum. Inni wolą wybierać spokojne okolice zamieszkiwane przez rodziny z dziećmi. W takim przypadku warto zdecydować się na obrzeża miasta. Bez wątpienia dobrym pomysłem jest jednak wybieranie dzielnic, z których można dostać się do interesujących Cię punktów w zaledwie kilkanaście minut, a okolica jest dość spokojna.

Obecnie na terenie Krakowa powstają nowe budynki, nie tylko w dzielnicach daleko od centrum. To zdecydowanie najlepszy wybór. W takie miejsca inwestuje się dużo pieniędzy, a w okolicach pojawiają się zupełnie nowe sklepy i dodatkowe udogodnienia. Coraz częściej do nowych osiedli doprowadza się także linie tramwajowe i autobusowe, które pozwalają na szybkie dostanie się do miejsca pracy czy szkoły z ominięciem korków.